Південна Корея є лідером за рівнем демографічної кризи, однією з причин якої є зростаюча кількість пар, що стикаються з проблемами безпліддя. Щорічно в країні приблизно 240 тисяч осіб отримують такий діагноз. Щоб хоч якось допомогти виправити цю ситуацію, південнокорейський стартап Kai Health використовуватиме технологію скринінгу ембріонів на основі штучного інтелекту, повідомляє Chosun.
Лі Хе-джун, засновниця та генеральна директорка Kai Health, яка також працює акушеркою-гінекологинею, виграла конкурс стартапів від Сеульського національного університету в жовтні 2021 року. Після цього вона заснувала свою компанію.
Лі розповіла у коментарі для ЗМІ, що найважливішим у лікуванні безпліддя є ембріон. Вона каже, що її компанія зможе допомогти як південнокорейським, так і міжнародним парам, підвищити рівень успішності процедур екстракорпорального запліднення шляхом оптимального відбору ембріонів за допомогою штучного інтелекту.
Для цього Kai Health розробила систему на основі штучного інтелекту Vita Embryo, яка займатиметься аналізом знімків ембріонів, зроблених під мікроскопом. Компанія вже отримала сертифікацію в Європі, Сингапурі та Індії, та схвалення від Міністерства безпеки харчових продуктів та медикаментів (MFDS) у січні 2025 року.
Екстракорпоральне або ж штучне запліднення передбачає вилучення яйцеклітин з яєчників, запліднення їх сперматозоїдами та імплантацію отриманих ембріонів у матку. Лі відзначає, що високоякісні ембріони складають 80% успіху вагітності й саме з цим допомагатиме Vita Embryo. Алгоритм ШІ, навчений на зображеннях ембріонів і даних про результати вагітностей із Південної Кореї та США, допоможе відбирати ембріони, які мають високі шанси на успішну вагітність.
"Перед тим, як штучно запліднений ембріон імплантується в матку, ШІ оцінює форму ембріона, щоб вибрати ті з них, які згодом зможуть добре розвинутися в плоди, що є основою Vita Embryo", – розповіла Лі.
Результати клінічних випробувань показують, що Vita Embryo перевершує людей у виборі ембріонів, які можуть призвести до успішної вагітності. Допоки у людей шанс вибору ембріонів з високими шансами на вагітність становить близько 30%, ШІ від Kai Health має шанс приблизно 65%.
Kai Health планує досягти значних успіхів на південнокорейському ринку цього року, а також розширювати свою присутність на міжнародних ринках. Крім того, стартап має намір продовжити дослідження та розробки, щоб не лише підвищити ефективність Vita Embryo, а й створювати технології для покращення культивації яйцеклітин у безплідних жінок та оптимізації ембріонів.
Нагадуємо, що раніше уряд Токіо, який є одним з найбільших роботодавців Японії, дозволив співробітникам працювати лише чотири дні на тижні. Це також була спроба боротися з демографічною кризою у країні.