Цукерберг запустив новий підрозділ для розробки штучного надінтелекту та планує інвестувати "сотні мільярдів доларів"
Генеральний директор Meta Platforms Марк Цукерберг оголосив про масштабну реорганізацію розробки штучного інтелекту (ШІ) у компанії та створення нового підрозділу – Meta Superintelligence Labs (MSL). Згідно з внутрішнім меморандумом, який є у розпорядженні Bloomberg, Цукерберг призначив керівником MSL Александра Ванга, колишнього генерального директора Scale AI, на посаду гендиректора з розробки ШІ (Chief AI Officer).
Цукерберг заявив про намір інвестувати "сотні мільярдів доларів" у дослідження ШІ та інфраструктуру в найближчі роки. Співголовою підрозділу стане Нат Фрідман, колишній CEO GitHub, який відповідатиме за продуктовий розвиток і прикладні дослідження разом із Вангом.
"Зі зростанням темпів прогресу в ШІ розробка надінтелекту стає реальною метою", – написав Цукерберг співробітникам. – "Я вірю, що це початок нової ери для людства, і я повністю відданий тому, щоб Meta очолила цей шлях".
MSL об’єднає команди Meta, що працюють над великими мовними моделями, відділ продуктів ШІ та групу Fundamental AI Research (FAIR). Також буде створено окрему лабораторію для "наступного покоління моделей".
Новий підрозділ Meta Superintelligence Labs виник як наслідок запеклої конкуренції з OpenAI та DeepMind від Google. Раніше цього місяця Meta вклала $14,3 млрд у Scale AI та залучила туди Ванга. Компанія також веде переговори про партнерство та купівлю стартапів Perplexity AI, Runway AI та, ймовірно, PlayAI, щоб розширити свої можливості в галузі ШІ.
У складі MSL Цукерберг оголосив про 11 ключових призначень із провідних компаній галузі. Серед нових співробітників – екс-дослідники DeepMind Джек Рі та Пеї Сун; колишні співробітники OpenAI Джяхуї Ю, ШуЧао Бі, Шенджя Чжао та Хонґью Жень; а також інженер Anthropic Джоел Побар, який раніше понад десять років пропрацював у Meta.
Цукерберг переконаний, що розробка надінтелекту – це стратегічне інвестиційне рішення: "Небезпека відставання сьогодні – це втрата позицій у технології, яка визначатиме наступні 10–15 років".