Згідно з останнім звітом аналітичного центру Ember про чисту енергію на 2024 рік, глобальна частка енергії з низьким вуглецевим викидом перевищила 40%, що є рекордом з 1940 року. Тоді гідроенергетика була на піку, але світовий попит на енергію був значно меншим.
Наразі сонячна енергія є лідером у чистій енергетичній суміші, і її достатньо для забезпечення енергетичних потреб всього населення Індії.
Європа лідирує у виробництві сонячної енергії, з сімома країнами в топ-15 світу, а Німеччина займає перше місце в Європі з 71 ТВт·год сонячної енергії минулого року. Угорщина має найбільшу частку сонячної енергії у своїй енергетичній системі — 25% від загального споживання.
Загальна частка чистої енергії в енергетичному балансі ЄС склала 71%, з яких майже половина — це енергія вітру, гідроенергії та сонячних батарей. Однак, з ростом температури та кількістю теплових хвиль у 2024 році, викиди CO2 в енергетичному секторі досягли рекордних 14,6 мільярда тонн.
Попит на енергію, зокрема на чисту енергію, ймовірно, буде зростати через розвиток технологій, таких як штучний інтелект, дата-центри, електричні автомобілі та теплові помпи, які вже вплинули на споживання енергії у 2024 році.