Згідно зі "Законом про цифрові ринки" (DMA), який набув чинності в Європейському союзі вже більше як рік тому, Apple повинна була дозволити розробникам сторонніх браузерів додавати власні рушії на iOS, а не обмежувати їх власним WebKit, але цього так і не сталося. Некомерційна організація Open Web Advocacy (OWA) каже, що проблема в обмеженнях, які продовжує впроваджувати Apple.
Під час нещодавнього семінару щодо DMA, представники компанії з Купертіно заявили, що не розуміють, чому жоден розробник браузерів не портував свій рушій на iOS протягом останніх 15 місяців. Однак OWA відзначає, що Apple точно знає, про перешкоди, які не дають це робити, та свідомо обирає їх не усувати.
Обмеження, які Apple встановлювала перед розробниками браузерів, спричиняли втрату європейських користувачів, адже розробникам, на кшталт Google чи Mozilla, не давали можливість просто оновити наявний застосунок з новим рушієм, а вимагали випускати новий додаток. Іншим технічним обмеженням є тестування. Apple дозволяє розробникам додатків за межами ЄС тестувати специфічну для регіону функціональність, але водночас не дає веброзробника можливість для тестування свого ПЗ на інших рушіях.
Серед інших названих обмежень є неможливість оновлення додатків для користувачів, що вирішили виїхати за межі Європейського союзу більше як на 30 днів. Також Apple висуває жорстокі, односторонні та несумісні з вимогою DMA договірні умови.
Apple вже попрацювала над двома обмеженнями. Перша за все компанія дозволила розробникам впроваджувати у додаток браузера обидва рушії – власний та WebKit.. Другою проблемою, що виправила компанія, є тестування, яке розробники тепер можуть проводити за межами ЄС. Проте, навіть з дозволом використовувати два рушії в одному додатку, аби випустити браузер без WebKit, розробникам все одне треба створювати новий додаток, через що вони ризикують втратити всю наявну аудиторію серед європейців.
OWA також відзначає, що Apple не надто поспішає прибирати ці обмеження через фінансові переваги, які Safari приносить компанії. Згідно зі словами організації, Safari є продуктом Apple з найвищою маржинальністю й на нього припадає 14-16% операційного прибутку компанії. Щороку браузер приносить компанії $20 мільярдів лише за угоду з Google, а втрата навіть 1% частки ринку понесе за собою $200 мільйонів збитків.
"Забезпечення того, щоб інші браузери не могли чесно конкурувати, має вирішальне значення для найкращого та найпростішого потоку доходів Apple, і дозволяє Apple зберігати повний контроль над максимальними можливостями вебдодатків, обмежуючи їхню продуктивність та корисність, щоб запобігти їх суттєвій конкуренції з нативними додатками, що розповсюджуються через їхній магазин додатків", – каже OWA.