Ноутбуки MSI
Українська правда

Assassin's Creed як путівник туриста

Assassin's Creed як путівник туриста
0

Я люблю подорожувати і я люблю історію, тож ігри серії Assassin's Creed – це справжній подарунок для мене. І хоча в нас на сайті та й взагалі у мережі останнім часом прийнято критикувати, щоб не сказати зневажати серію та її розробника, я вставлю свої п’ять копійок на захист Assassin's Creed та Ubisoft, бо кожна з ігор серії приносила мені справжнє задоволення, посилене також й завдяки тому, що я мав можливість відвідати частину з місць, показаних в іграх, і порівняти їх з реальністю. Повірте, робота, яку виконала Ubisoft у плані побудови світу та надання йому подібності до реальних міст та країн заслуговує щонайменше на повагу.

Моє знайомство з серією Assassin's Creed почалось не з першої частини, а з другої, у 2009 році. Першу я пропустив чи то тому, що період Хрестових походів здався мені не дуже цікавим, чи то відволікло щось інше, вже і не пам’ятаю. Звернути увагу на Assassin's Creed II (2009) і стати відданим фанатом серії мене спонукали декілька подорожей у реальному житті.

Так сталося, що у період з 2001 по 2008 рік я чотири рази був у Північній Італії. Один раз як турист і тричі у відрядженнях разом з компаніями Samsung та AMD. Мілан, Венеція, Модена, Болонья, Флоренція, Монца, Маранелло – це неймовірні міста, які залишають незабутнє враження. Тож побачивши гру, події якої відбуваються у Флоренції та Венеції, а одна з героїнь належить до родини Сфорца (герцоги Мілану) я не зміг встояти.

Флоренція з даху собору Санта-Марія-дель-Фйоре, 2008 рік
Флоренція з даху собору Санта-Марія-дель-Фйоре, 2008 рік

Піднятися у грі на дах Санта-Марія-дель-Фйоре та оглянути багатошарові, як на картинах старих майстрів, пагорби Тоскани, що тануть у вечірніх сутінках, майже такі самі, які ти бачив з цього самого даху в реальності... це щось неймовірне. Вийти на площу Сіньорії над якою нависає Палаццо Веккіо, що аніскільки не змінився за останні 500 років. Прогулятися шумним Понте Веккіо на той бік Арно до Палаццо Пітті...

А ще ж Венеція – невгамовна площа Святого Марка та її вічні голуби, суворий, але елегантний Палац дожів та схожий на дивовижний торт Собор Святого Марка, височенна кампаніла собору святого Марка, на якій у грі, звісно ж, була точка синхронізації. Понте де Ріальто, Санта-Марія Делла Салюте, острова у Венеціанській бухті... Венеція неймовірна, як в реальному світі, так і у грі.

Кампаніла собору святого Марка, Палац дожів та Собор Святого Марка. Венеція, 2007 рік
Кампаніла собору святого Марка, Палац дожів та Собор Святого Марка. Венеція, 2007 рік

Assassin's Creed II буквально підкорила мене і змусила читати про цей історичний період, який раніше здавався мені не дуже цікавим.

Звісно, після такої другої частини я знайшов і пройшов першу – Assassin's Creed (2007). Вона сподобалась мені менше сиквелу, але коли у 2012 році я потрапив до Єрусалиму (дякую, Intel) то був здивований, наскільки старе місто схоже з тим, що показано у грі, наче цих 1000 років і не було. Так, на вузьких вуличках з’явилися крамнички морозива та піцерії, але більшість будинків здається пережили усіх завойовників. Так само як і мешканці цього стародавнього міста. Скажу відверто, я ледь стримувався, щоб не видратися на дах по щербатих стінах старих будівель.

Єрусалим, 2012 рік
Єрусалим, 2012 рік

А потім була Assassin's Creed: Brotherhood (2010) і Вічне місто. Коли я нарешті потрапив у реальний Рим у 2018 році, я, здається, повернувся у місто, яке і так добре знаю. Ось той самий Пантеон, ми жили поруч і щодня ходили мимо, а я згадував місії, які виконував у цьому храмі. Ось Замок Святого Ангела, який я облазив у грі зверху до низу, в реальності він точно такий самий. Ось Собор Святого Петра, у грі його будівництво лише почалося, в реальності можна піднятися на дах і зняти класні кадри з видом на площу Святого Петра, Ватиканський обеліск, той самий Замок Святого Ангела та Тибр. До речі, на даху головного храму католиків – кав’ярня та туалет, можна з’їсти пончик з кавою та освіжитися.

У Римі я потягнув рідних на острів Тиберіна, де у грі знаходиться штаб-квартира Братства, до Піраміди Цестії та на Великий цирк (найбільший іподром Стародавнього Риму). Ну і звісно ж Колізей, який відіграє в Assassin's Creed: Brotherhood важливу роль.

Замок Святого Ангела. Рим, 2018 рік
Замок Святого Ангела. Рим, 2018 рік

Наступна частина, Assassin's Creed Revelations (2010), як на мене, найкраща в трилогії (хіба що оборона вулиць – це жах), показала нам Константинополь, який ще не встиг перетворитися на Стамбул. У реальному Стамбулі я побував у 2013 році, як раз під час протестів на площі Таксім. Ми жили біля Галатської вежі (так, у грі тут точка синхронізації, в реальності на останньому поверсі ресторан) і кожного дня переходячи Золотий ріг по Галатському мосту мали змогу милуватися мечетями та дахами міста, які, знову ж таки, було майже таким самим, як у грі. Я знову був удома, і наче міг орієнтуватися навіть без мапи. Ая-Софія, Обеліск Костянтина, Обеліск Феодосія та Зміїна колона (у грі тут все ще іподром), Цистерна Базиліка – я вже був тут ще до того, як потрапив у реальності.

Стамбул та бухта Золотий ріг з Галатської вежі, 2013 рік
Стамбул та бухта Золотий ріг з Галатської вежі, 2013 рік

Мені пощастило побувати ще в деяких містах, які відбудовані в іграх серії Assassin's Creed. В Лондоні, де я провів понад два тижні у 2013 році, він є в Assassin's Creed Syndicate (2015), ще одній дуже недооціненій грі серії, та частково в Assassin's Creed Valhalla (2020). В Афінах (2017) та Фессалоніках (2019) – Assassin's Creed Odyssey (2018). І кожен раз я був враженний, наскільки автори гри відчувають та ретельно відтворюють те, про що розповідають. Це дійсно майстерна робота.

Можна сперечатися щодо геймплею, щодо хибності ідеї перетворити останні частини серії на ігри-сервіси, можна. Але те, з якою любов'ю до міст, країн та їхньої історії Ubisoft будує свої світи, викликає лише повагу.

Тауерський міст. Лондон, 2013 рік
Тауерський міст. Лондон, 2013 рік

Звісно, я сподіваюся колись потрапити в усі міста, де відбувалися події ігор серії Assassin's Creed, навіть спінофів Assassin's Creed Chronicles, які, як на мене, теж класні, попре те, що події одної з частин відбуваються в росії (тут я вже, на жаль, бував) часів більшовистського заколоту. До речі, червоні у цій грі поганці.

Поки ж мені залишаються лише подорожі віртуальними світами. І зараз я подорожую Японією періоду Адзуті-Момояма (1568–1600) в Assassin's Creed Shadows. На жаль, до моменту закінчення NDA у вівторок 18 березня 2025 року о 19:00 за Києвом я не маю права розповідати про гру, але... я знову хочу з’їздити у Японію.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: