Українська правда

Досвід дальньої поїздки з новим Nissan Qashqai e-POWER

Досвід дальньої поїздки з новим Nissan Qashqai e-POWER
0

Минулого року компанія Nissan представила оновлення третього покоління Qashqai, зосередившись в основному на косметичних змінах в дизайні. Ми детально писали про це в тест-драйві топової версії автомобіля з двигуном e-POWER, а в цьому пості я хочу поділитися своїми враженнями від досвіду дальньої поїздки на ньому. Адже попри постійне зростання розмірів популярних машин, Nissan Qashqai все ще залишається компактним кросовером. Його довжина досягає 4 425 мм, що менше, ніж в моделях, які часто розглядають як конкурентів, наприклад, Peugeot 3008, Hyundai Tucson чи Ford Kuga. Тож, завжди цікаво, наскільки зручно їхати в такому авто 6-10 годин підряд.

Оснащення авто

Оскільки новий Nissan Qashqai був в комплектації з двигуном e-POWER, я також зміг оцінити цей цікавий мікс бензинового авто, яке насправді їде на електродвигуні. Про саму конструкцію e-POWER доволі детально розписував Роман Мельниченко, я лише нагадаю, що в Nissan Qashqai e-POWER справді реалізована доволі унікальна технічна концепція.

Під капотом автомобіля працюють одразу два двигуни: основний – електромотор потужністю 140 кВт (190 к.с.) з крутним моментом 330 Нм, який обертає передні колеса та забезпечує рух. Другий – 1,5-літровий трициліндровий турбодвигун VC-Turbo зі змінним ступенем стиснення (від 8:1 до 14:1) і безпосереднім упорскуванням пального. Його роль обмежується приводом генератора та виробленням електроенергії.

Автомобіль оснащено двома акумуляторами: основний, розташований у нижній частині кузова, живить електромотор, тоді як додатковий – забезпечує роботу бортових систем. Водночас тут немає звичної коробки передач. Nissan Qashqai e-POWER завжди рухається виключно завдяки електромотору, а бензиновий двигун не має механічного зв’язку з колесами, що робить коробку передач зайвою – її функцію виконує редуктор. Електроенергія виробляється генератором, який приводиться в дію ДВЗ, або накопичується під час рекуперативного гальмування. Фактично маємо авто як електромобіль, але замість великих акумуляторів, в яких мала б зберігатися енергія, маємо невеликі батареї та бензиновий двигун, якій постійно поповнює їхній запас заряду.

Тестовий Nissan Qashqai був представлений у максимально можливій конфігурації Tekna+, я навіть не буду перелічувати всі опції, це й салон обшитий алькантарою, й панорамне скло на стелі, й масаж в обох передніх сидіннях, й підігрів руля, лобового, сидінь, й LED підсвітка в салоні, й ще багато всього іншого. Зазначу тільки, що Qashqai, на відміну від багатьох нових моделей, має дуже сучасний салон. У всіх версіях, окрім бази, виробник одразу пропонує великий цифровий кластер з 12,3-дюймової панелі приладів, ще один 12,3-дюймовий сенсорний центральний дисплей і на додачу 10,8-дюймовий проєкційний екран. При цьому всі вони якісні та з яскравими кольорами.

Цікаво, що окрім швидкості, проєкційний дисплей ще може показувати додаткову інформацію, наприклад, який музичний трек грає, а також обмеження швидкості. На жаль, хоча авто й вміє зчитувати дорожні знаки, інформація про обмеження швидкості на вбудованих картах застаріла й часто показує нерелевантну інформацію. Сподіваюсь, що це колись оновлять.

Інтерфейс мультимедійної системи тут доволі простий, але він не зависає, й навряд хтось буде ним дуже активно користуватися, адже є підтримка бездротових Android Auto та Apple CarPlay. Далеко не у всіх авто таке підключення є стабільним, але в Nissan Qashqai працювало без проблем.

Смартфон швидко підключається до мультимедіа, і його можна просто кинути на бездротову зарядку. Остання скоріше номінальна, адже її потужності ледь вистачає, щоб просто підтримувати рівень заряду смартфона. Якщо треба підзарядитися, то краще скористатися одним з двох портів USB-C (для задніх сидінь також є ще два).

Дуже сподобався "олдскульний" підхід Nissan до різноманітних кнопок в салоні, вони всі механічні, як на кермі, так і на центральній консолі. А ще є великі та зручні "крутилки" для двозонного клімат-контролю, а також окремий екранчик для відображення температури та сили обдуву. Це загалом навіть на "олдскул", а просто здоровий глузд. Звісно, до всього можна звикнути, в тому числі до сенсорних кнопок, чи керуванням кліматом через сенсорний екран, але ж механічні кнопки та ще й з приємним кліком — це прям любов.

Єдине, що відверто не сподобалося, це важіль коробки передач, який в цій версії зроблений з пластику і здається занадто легким. Зрозуміло, що це по суті звичайна кнопка, але тоді й оформити її можна було б відповідно, заодно зробивши компактнішою.

Якість салону топової версії нового Nissan Qashqai знаходиться на високому рівні, панелі дверей обшиті екошкірою, центральний тунель алькантарою, більшість поверхонь мʼякі, мінімум глянцю. Тобто все, чого ви торкаєтеся, коли знаходитеся за кермом, якісне, мʼяке та ніде не тисне. Підлокітник доволі зручний, але, на жаль, не регулюється по вильоту. Зате діапазон регулювання керма та сидінь доволі широкий, справді можна зручно налаштувати. При чому як звичайні опції, як відстань до керма та кут нахилу, так і поперекову підтримку.

Місця в салоні загалом більше, ніж очікуєш, але й багажник у Tekna+ не те щоб дуже великий - 455 літрів. Проте його достатньо для великої валізи, невеликої сумки та двох рюкзаків, чого цілком вистачає, коли подорожуєш вдвох або втрьох.

За кермом

Мій маршрут пролягав від Києва до Львова, далі до Буковеля та звідти напряму до Києва. Це дозволило перевірити можливості авто як в місті, так і на трасі. Nissan Qashqai з e-POWER вийшов доволі збалансованим авто, як для міста, так і для траси. На швидкостях менш як 90 км/год витрати пального знаходиться на рівні дизельного двигуна, 3,8-4 літра. Тобто з усіма обмеженнями швидкості в місті виходить прямо дуже приємний результат.

На трасі, правда, якщо ви хочете їхати не 90, а 110 чи 130 км/год на дозволених ділянках, то магія бензиново-електричного двигуна Nissan Qashqai дещо розвіюється, адже витрати зростають та починає показувати 8-9 літрів. Це всеодно доволі непогано, але вже ближче до звичайних бензинових авто. А причина в тому, що Qashqai з e-POWER має не дуже великі вбудовані акумулятори, тож на вищих швидкостях вони починають швидше розряджатися і бензиновому двигуну-генератору доводиться більше працювати, щоб поповнити заряд, збільшуючи витрати пального.

Втім, якщо ви не схильні поспішати, то можете значно зменшити витрати на бензин та кількість зупинок на заправках. Наприклад, коли я їхав з Києва до Львова, то були моменти, коли здавалося, що пальне взагалі майже не використовується, їдеш вже понад годину, а показує ще майже повний бак. Те саме було від Львова до Буковеля, коли доволі щільний потік авто та проїзд через населені пункти загалом дозволяли тримати швидкість 60-80 км/год, ці 240 км я проїхав з середніми витратами на рівні 5 літрів.

Потужності e-POWER вистачає, щоб мати можливість комфортно прискорюватися, на адекватних швидкостях у вас немає відчуття, що двигуну бракує крутного моменту. Ну але й відчуття можливості обганяти всіх підряд тут теж немає. Nissan Qashqai з e-POWER - це точно не заряджене авто, в нього більше поміркований характер. Це можна сказати й по відчуттях від керма, воно не дуже гостре, а націлене на комфорт. Втім, і тут є режим спорт, в якому кермо буде відчуватися трохи важчим, але ж і так ясно, що Qashqai не призначений для того, щоб ганяти по трасі.

Тестовий Nissan Qashqai був на 20-дюймових дисках, і якщо чесно, я очікував, що авто буде жорстким. Але треба віддати належне його підвісці, на більш-менш хороших дорогах взагалі немає проблем, автомобіль чудово тримає дорогу, а при невеликих нерівностях підвіска легко їх "ковтає". Звісно, по поганих дорогах я не їхав, але думаю, що з 18-дюймовими дисками й на них було б, як мінімум, нормально.

Шумоізоляція в Nissan Qashqai також доволі непогана, шум від коліс все ще відчутний, але навіть на вищих швидкостях він не заважає розмовляти телефоном через голосний звʼязок, чи слухати музику. Щодо комфорту на дальніх дистанціях, то також зазначу, що сидіння в цій комплектації Qashqai все ж дуже зручні. В них хороша посадка для високих людей і є потрібні регулювання, тож витративши трохи часу на налаштування, можна забезпечити собі хороший рівень комфорту при довгих поїздках. А ще в цій комплектації є функція масажу, як для водія, так і переднього пасажира. З одного боку, наче й просто іграшка, сидіння трохи штурхає тебе в спину та поперек певними рухами, імітуючи масаж, а з іншого боку коли їдеш 6+ годин, то вже й наче непогана штука, можна іноді вмикати. Напевно окремо це була б дуже непопулярна опція, але як частина топової комплектації, має право на існування.

У підсумку

Новий Nissan Qashqai в першу чергу варто розглядати саме як міське авто, адже це компактний кросовер, створений для маневрування та парковки в умовах щільної забудови. Втім він добре показує себе й для довгих поїздок, невеликою сімʼєю з двох дорослих та дитини можна комфортно зʼїздити в інше місто. При цьому у варіанті з двигуном e-POWER також можна розраховувати на невеликі витрати пального.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: