У сучасному світі SaaS-сервіси стали важливою частиною бізнесу, надаючи швидкий та зручний доступ до технологій. Компанії обирають хмарні рішення для ефективного управління процесами та масштабування.
Але разом із новими можливостями виникають і додаткові виклики. Дублювання підписок, приховані платежі або обмежена функціональність можуть перетворити переваги SaaS на відчутні фінансові втрати
Spendbase – український стартап, який допомагає розв’язати ці проблеми завдяки платформі для управління корпоративними підписками. Редакція Mezha.Media розібралася, як працює та розвивається цей продукт.
Що пропонує платформа
Компанія Spendbase була створена у 2022 році підприємцем та співзасновником благодійного фонду KOLO Андрієм Алексєєнком. Платформа є основним продуктом стартапу та пропонує клієнтам низку рішень.
Наприклад, вона дає змогу автоматизувати управління SaaS, відстежувати фактичні та заплановані витрати, а також виявляти підозрілі тіньові IT-проєкти або ліцензії, які не використовуються.
Як зазначають у Spendbase, платформа надає повну візуалізацію підписок, дозволяє аналізувати їхнє використання та контролювати витрати на основі отриманих даних. Серед особливостей продукту – модель ціноутворення.
“Клієнти сплачують за послуги лише після отримання реальних результатів, що підтверджує цінність нашого продукту та формує високий рівень довіри”, – пояснюють у розмові представники Spendbase.
Ще однією перевагою сервісу є широке покриття різних сценаріїв використання, або так званих Use Cases, об’єднаних навколо макропроблеми – ефективного контролю корпоративних витрат.
Хто користується інструментом
Сьогодні зі Spendbase співпрацює майже 400 компаній. Найбільша частка клієнтів – це ІТ-сектор та продуктові компанії, які активно використовують програмні рішення та підписки.
Проте платформа підходить будь-яким бізнесам, які прагнуть оптимізувати витрати на технологічні рішення. Вона може бути корисною як малим стартапам, так і великим корпораціям, незалежно від сфери їхньої діяльності.
Універсальність продукту підтверджується й тим, що компанія постійно розширює свою присутність. Вона починала з України, а цього року значно збільшила масштаби завдяки виходу на ринки Євросоюзу та Америки.
“У 2024 році ми змогли подвоїти нашу клієнтську базу завдяки розширенню географії та вдосконаленню продукту. Плануємо як мінімум подвоїти її наступного року”, – розповідають у Spendbase.
Як розвивається продукт
Сьогодні бізнес швидко змінюється, і щоб відповідати потребам клієнтів український стартап постійно вдосконалюється та працює над запровадженням нових продуктів.
Нещодавно компанія запустила функціональність Procurement, яка дозволяє навести лад у закупівлях. Цей процес у Spendbase називають однією з найбільших проблем для багатьох компаній, які зростають.
“Ми готові допомогти бізнес-лідерам, які ще не мають повноцінного відділу закупівель, але вже стикаються з хаосом у закупівлях програмного забезпечення та адміністративних процесах”, – зазначає продакт-менеджер Spendbase Євген Нечволода.
Одним із ключових принципів продукту є гнучкі процеси затвердження. Їх можна налаштувати за допомогою лінійних або розгалужених сценаріїв, що дає змогу кожному запиту проходити оптимальну траєкторію від подачі до рішення.
Ще одна характерна риса Procurement – простота у використанні. Автоматичні сповіщення дозволяють в реальному часі стежити за змінами в процесі закупівель і контролювати кожен його етап.
Крім релізу нового інструмента, Spendbase працює над інтеграцією штучного інтелекту у платформу. ШІ допоможе глибше аналізувати використання підписок та надавати точніші інсайти щодо оптимізації витрат.
На 2025 рік стартап також готує глобальний запуск кількох принципово нових можливостей. З-поміж іншого, наступного року компанія прагне масштабуватися, зокрема завдяки виходу на нові ринки.
Фінансування та міжнародна активність
Амбітні плани потребують значних інвестицій, і Spendbase досягає у цьому успіхів. У 2024 році стартап отримав 100 тис. дол. США від Google for Startups Ukraine Support Fund та грант на суму 50 тис. євро від Seeds of Bravery.
Це фінансування буде спрямоване на розробку нової функціональності платформи, зокрема на створення інструментів для фінансового контролю, управління та аналітики витрат.
Проте успіх бізнесу залежить не лише від інвестицій, а й від його пізнаваності – для цього стартап також робить важливі кроки. Наприклад, він бере участь у міжнародних заходах.
Нещодавно розробник став переможцем українського етапу Startup World Cup 2024 та представив Україну на гранд-фіналі. Подія у Сан-Франциско зібрала регіональних чемпіонів із 84 країн.
Для Spendbase це стало чудовою можливістю не лише ознайомитися зі світовими інноваціями, а й більш впевнено закріпитися у міжнародній технологічній спільноті.
Завантаження коментарів …