Цікава українська action/RPG у сетингу темного фентезі The Moon Hell вже за декілька днів вийде в Steam. Ми вирішили звернутися до розробників гри, а саме до Андрія Масюка, який презентує половину студії A.M. Team, щоб дізнатися більше про цей проєкт.
Доброго дня, Андрію. Як я розумію, ви – художник, 3D-моделер, VFX-дизайнер, артдиректор, креативний директор і багато хто ще. Ви працювали в рекламній та кіноіндустрії, в Crytek Kiev і зараз продовжуєте працювати в Frag Lab. Тож The Moon Hell – це ваш side project у вільний від основної роботи час?
Так. Ми з товаришем протягом трьох з половиною років розробляли цей проєкт у вільний від роботи час.
Хто та таємна друга людина, яка працює над The Moon Hell і як багато тимчасових розробників ви залучали? На які напрямки?
Немає ніякої таємної людини, просто мій товариш не любить зайвої медійної уваги. Він робив роботу, пов’язану з Unreal Engine Blueprints (система візуального скриптингу Unreal Engine, вважається швидким способом створення прототипів – прим. ред.) та допомагав з логікою гри.
З ваших слів, розробка гри тривала 3 роки, але основну частину ви доробили саме у 2022 р., вже після початку повномасштабної війни. Як бойові дії вплинули на процес?
Так, початок повномасштабного вторгнення став для нас дуже великим поштовхом. Адже нам дуже хотілось, щоб The Moon Hell все ж таки побачив світ, і ми, зібравши усі свої внутрішні ресурси, просто потроху робили гру кожного вечора.
Як я зрозумів, ви багато що робили не самостійно, а просто купували готові асети в UE Marketplace та брали з Megascan Library. Тож ці інструментарії Unreal Engine дійсно здешевлюють та прискорюють розробку?
Не все так просто. Так, деякі речі ми взяли з бібліотеки Megascan та маркету, це звісно дуже зручно. Але й багато що прийшлось робити самостійно, бо далеко не все, що потрібно, можна придбати, та й ще таке, щоб воно підходило під наш артстиль.
На сторінці гри ви відразу попереджаєте, що The Moon Hell – це дуже складна гра, тобто це такий собі Dark Souls, ні? Чи залишилось на цьому ринку ще місце для подібних ігор, тому що здається, що soulslike зараз виходить досить багато?
Насправді ми не робили Dark Souls, навіщо людям ще одна гра-клон. Але складно, майже неможливо рухатись у сетингу темного фентезі, хоч якось не зачепивши Dark Souls.
Ми робили свою власну гру зі своїми власними законами та бойовою системою. Спочатку вона здається дуже складною… але якщо граєш та розумієш ігрові принципи, то відчуття подібності Dark Souls потроху зникає. Насправді це відчуття в відношенні The Moon Hell хибне, і з’являється лише тому, що цей бренд усім знайомий і він просто перший, що спадає на думку, коли згадуєш темне фентезі.
Ми готові до того, що людям будуть дивні деякі наші геймплейні рішення. Але кожне таке рішення має свою внутрішню ідею та реалізацію. Тому я раджу гравцям проникнутися грою, лором та спробувати робити щось інакше, не таке як в Dark Souls. Наш світ працює по-іншому, за іншими правилами, і ми дуже хочемо, щоб люди спробували зрозуміти ці правила.
Вийшло в нас зробити гру з власними ідеями, чи ні, покаже час і відгуки гравців.
Що відрізняє вашу гру від Dark Souls, які її головні риси, що мають привабити гравців?
В The Moon Hell немає баночок для лікування, але ви можете відновити HP на SAVE POINT, при використанні яких монстри НЕ ВОСКРЕСАЮТЬ, як в деяких інших іграх. Не бійтесь отримувати шкоду. Пам’ятайте, що завжди можна повернутись та відновити HP.
Щити працюють для захисту. Але спочатку вони допомагають вам не вмерти від двох ударів, хіба що від трьох. Витривалість має дуже важливу роль, тож проаналізуйте, на скільки її вистачає. Звертайте увагу на звички монстрів.
В грі дуже багато секретів, пошук яких може значно полегшити вам життя. Повернутися на пройдений рівень не можна, тож краще шукати уважніше.
В The Moon Hell є українське озвучення та субтитри й нема російських, це приємно. Якщо не секрет, українське озвучення – це дорого?
Нам насправді дуже пощастило, зробити українську в грі нам допомогла одна людина, майже задарма. Але якщо брати реальні розцінки, то, на жаль, це недешеве задоволення.
Зараз The Moon Hell виходить на Steam. Чи плануються в майбутньому релізи на консолях?
Не знаю. Будемо дивитись, наскільки гра сподобається людям.
Якщо не секрет, яким накладом має продатися The Moon Hell, щоб окупити розробку?
Я не можу дати відповідь на це питання. Але якщо ми продамо 10 000 копій, це потішить нас, що знайшлось достатньо людей, які оцінили наш продукт. Ну а якщо більше… Тоді ми точно будемо робити другу частину, дизайн-документ якої вже насправді готовий.
Дякуємо за відповіді, Андрію. Наснаги вам і гарних продажів!
Завантаження коментарів …