Проводячи тестування нових пристроїв за короткий час складно заглибитися у всі їхні можливості, особливо якщо це розумні спортивні годинники, переваги яких розкриваються під час довгого використання. Тому ми вирішили провести експеримент, троє людей різного віку, різної статі та з різним рівнем фізичної активності три тижні користувалися Samsung Galaxy Watch Ultra, зібраними результатами ми ділимося в цьому матеріалі.
Тарас Міщенко, 38 років, головний редактор Mezha.Media
Враховуючи, що я в основному маю сидячу роботу та часто засиджуюся за компʼютером допізна, мені імпонує ідея розумних спортивних годинників, які мають допомагати користувачу вести здоровіший спосіб життя через збір та аналіз даних. Мати можливість подивитися на себе “очима бездушної машини” – це насправді доволі корисно. Адже наше сприйняття власної фізичної активності, нашого сну та харчування часто буває дуже викривленим. І коли здається, що за день вже точно находив мінімум двадцять пʼять кілометрів, в реальності це може бути ледве пʼять. Те саме якщо лягати о третій ночі, а вставати о 8 ранку з думкою, що нормально виспався. Чи зʼїсти ще одну цукерку, ну бо вона зовсім же маленька.
Тому від довгого використання Samsung Galaxy Watch Ultra я очікував знайти для себе відповідь на питання: а чи справді розумний спортивний годинник може мати безпосередній вплив на здоровʼя людини та міняти її звички?
Шукаючи відповідь, я вирішив слідувати настановам годинника Samsung та намагатися надати йому якомога більше інформації про себе. В мене немає великої фізичної активності протягом дня, адже більшу частину часу я проводжу за компʼютером. Іноді за день так можна зробити менш як 4000 кроків, тому я намагаюся компенсувати це пробіжками на вулиці в теплу погоду, та походами в тренажерний зал і басейн взимку раз на тиждень. Ще 1-2 рази на тиждень виходить пограти в баскетбол.
По-перше, відзначу, що Samsung Galaxy Watch Ultra доволі точно рахує кроки, жодного разу в мене не було такого, щоб він показував значне відхилення від моїх звичних показників. І якщо налаштувати нагадування про необхідність вставати кожні 50 хвилин, це насправді збільшує кількість кроків на день в середньому на понад 1000. Адже якщо вже відірвався від компʼютера, то вже в будь-якому випадку пройдешся, принаймні попити води.
До слова, разом із застосунком Samsung Health годинник дозволяє вводити кількість випитої води та нагадувати кожну годину піти попити. Це не є обовʼязковою порадою, наш організм часто сам краще розуміє, коли потрібно пити воду, але й такі нагадування не завадять. Іноді можна працювати так зосереджено, що забуваєш не тільки попити, але і поїсти.
З самого ранку Samsung Galaxy Watch Ultra надає інформацію про якість сну та вираховує показник енергії, тобто загальний запас сил організму на день. Максимальна оцінка – 100 балів. Коли починаєш користуватися годинником, то розумієш, що він насправді знає про тебе більше, ніж ти даєш йому інформації. Наприклад, якщо вживав алкоголь, то на наступний день годинник не покаже високий показник енергії. Він вирахує це через моніторинг серцевого ритму та сну, адже пульс буде вищим, а якість сну нижчою. Те сам після високих фізичних навантажень, Samsung Galaxy Watch Ultra рекомендує сповільнитися та відпочити. Це дуже слушні поради від годинника, яких я намагався дотримуватися.
При цьому, якщо організм виснажений активним тренуванням, то заняття спортом на наступний день не будуть такими ж ефективними. Це, в першу чергу, буде помітно по загальному самопочуттю, а Samsung Galaxy Watch Ultra підсумує цей стан вищим значенням пульсу та стресу.
Вищу точність про відновлення годинник отримує завдяки датчику біоелектричного імпедансу, що дозволяє вимірювати склад тіла, визначаючи масу скелетних м’язів, жирової тканини та води в організмі. На основі цих даних також визначається рівень базального метаболізму, який дозволяє годиннику точніше визначати кількість калорій, яку користувач спалює під час відпочинку.
Калорії дуже корисно почати рахувати, щоб регулювати свою вагу. Це складно робити, бо наше уявлення про те, скільки калорій ми споживаємо на день часто є дуже хибним. В Samsung Health є зручний спосіб вводити ті продукти, які споживаєш щодня.
Компанія безплатно надає доволі велику базу, яка актуальна й для продуктів, що продаються в Україні. Потрібно тільки запастися терпінням та кухонними вагами, щоб зважувати те, що їси та вводити дані в програму. Вираховуючи метаболізм Samsung Galaxy Watch Ultra може допомогти визначити цільову кількість спожитих калорій, яка потрібна для досягнення цільової для користувача ваги. Це дозволяє скоригувати своє харчування, створюючи нову корисну звичку відмови від швидких перекусів та споживання зайвих калорій.
З погляду наповнення, Samsung Health загалом безплатно надає таку кількість додаткових можливостей, яку інші виробники як правило “запаковують” у платні підписки. Наприклад, тут є цілий набір безплатних тренувань з відеоінструкціями, які можна завантажити на смартфон і під час їхнього запуску годинник буде відстежувати правильність виконання та підказувати наступну вправу.
Окрім цього, Samsung Health пропонує безплатні програми з медитації, які є дієвим способом зменшити рівень стресу.
Під час занять у тренажерному залі годинник вміє визначати тренування з вагою та деякі тренажери, якщо робити вертикальну тягу чи жим від плечей, він може автоматично рахувати кількість підходів та потрібний для перерви час.
Не для всіх видів спорту є такий самий глибокий аналіз даних, як для бігу чи плавання, але у всіх випадках відстежується пульс, що дозволяє запобігти перенавантаженню, і це справді важливо.
Якщо загалом є потреба слідкувати за здоровʼям серця, то набір датчиків BioActive Sensor в Samsung Galaxy Watch Ultra вміє відстежувати електричну активність серця, яка є не медичним варіантом ЕКГ. Цей показник дозволяє годиннику визначати один із видів порушень роботи серця – фібриляцію передсердь. Рання діагностика може дозволити швидше звернутися за професійною медичною допомогою.
У підсумку можу зазначити, що Samsung Galaxy Watch Ultra та платформа Samsung Health надають багато інструментів для того, щоб стежити за своїм здоровʼям, аналізувати дані та розвивати корисні звички, які можуть покращити як фізичний, так і ментальний стан. Проте смартгодинник не є магічною паличкою, яка одразу ж може змінити життя на краще, для цього потрібно докладати зусилля та намагатися бути дисциплінованішим. Проте якщо є мотивація це зробити, то Galaxy Watch Ultra справді може допомогти, додатково пропонуючи різні ігрові форми, які будуть спонукати більше рухатися чи раніше лягати спати.
Ярослав Вербицький, 14 років
Мене звати Ярослав Вербицький, мені 14 років, і останні три тижні я користувався розумним годинником Samsung Galaxy Watch Ultra. Мені було дуже цікаво простестити таку круту новинку, і тут я хочу поділитися, як цей ґаджет допоміг мені змінити свій підхід до фізичної активності, сну та навіть занять у тренажерному залі.
Спочатку про активність. Раніше я не дуже звертав увагу на те, скільки кроків роблю за день чи скільки часу проводжу без руху. Але тепер, завдяки годиннику, я маю чіткі дані про свою повсякденну активність. Він нагадує мені, коли я занадто довго сиджу за партою чи залипаю в телефон. Я став частіше виходити на короткі прогулянки, намагатися більше рухатися під час перерв. У результаті я помітив, що легше концентруюся на уроках, бо періодичні «перерви на рух» дають мені можливість розім’ятися та відпочити від сидіння.
Щодо сну — це взагалі цікаво. Я не думав, що неправильно організований сон може так впливати на самопочуття. Samsung Galaxy Watch Ultra аналізує, скільки годин я сплю, як часто прокидаюся і яка фаза сну у мене переважає. Дивлячись на ці дані, я зрозумів, що лягати пізно у вихідні та надолужувати сон у будні — не найкраща ідея. Завдяки годиннику я намагаюся лягати трохи раніше та слідкувати за якістю відпочинку. Як результат, почуваюся більш бадьорим зранку.
А от тренажерний зал — це ще одна сфера, де годинник став у пригоді. Я тільки починаю регулярно ходити в зал, але годинник допомагає мені відстежувати пульс під час вправ, підказує, коли я тренуюся в оптимальній зоні навантаження.
Це дуже корисно, бо я можу не просто «тягати залізо», а бачити прогрес, розуміти, що варто додати в програму, а що змінити. Крім того, він може аналізувати тренування, рахувати калорії, і це все допомагає мені ставити реалістичні цілі.
На мою думку, використання такого розумного годинника корисне тому, що він допомагає звернути увагу на речі, про які раніше навіть не замислювався. Я почав більше рухатися, краще спати та більш свідомо підходити до занять спортом.
Євгенія Губіна, 38 років, редактор Mezha.Media
Сьогодні ґаджети стали важливим інструментом для людей, які дбають про своє здоров’я. Все тому, що сучасні технології дають змогу стежити за харчуванням, фізичною активністю та навіть емоційним станом. Але чи справді це якось допомагає?
Мій минулий досвід показує, що не завжди. Одного разу фітнес-браслет нарахував понад 30 км за кілька годин прогулянки! Мою самооцінку це, звісно, потішило. Проте через неправдиву цифру “надійний помічник” перетворився на простий аксесуар.
Той досвід вплинув на мою думку про подібні пристрої, тому я з обережністю поставилася до Samsung Galaxy Watch Ultra. Як виявилося, безпідставно: смартгодинник не лише впорався з моїми запитами, а й допоміг у ситуаціях, де я цього не очікувала.
Одна з моїх головних вимог – моніторинг під час фізичної активності. Йдеться насамперед про кросфіт, яким я активно займаюся майже два роки. Це стало своєрідним способом життя, тож я відвідую зал до шести разів на тиждень.
Тут варто нагадати: у суспільстві зазвичай багато говорять про користь від спорту, але подекуди ігнорують потенційні ризики. І це дарма, адже неправильні навантаження можуть серйозно нашкодити.
Пам’ятаючи це, на тренуваннях я стежу за серцевим ритмом. Це те, в чому новинка від Samsung мені справді допомогла: коли пульс підскочив до 198 ударів за хвилину, годинник подав сигнал, і я сповільнила темп.
Втім, моніторинг – це не лише про безпеку для здоров’я, а й про спортивний азарт. Простіше кажучи, мені було цікаво вимірювати свої “досягнення” в калоріях. І тут я спершу була збентежена! Річ у тім, що на початках Samsung Galaxy Watch Ultra фіксував ледь не “олімпійські рекорди”. Приміром, після першого годинного тренування він показав, що я спалила аж 628 калорій.
Я не применшуватиму свої старання в залі, але таких результатів точно не маю. Однак вже наступного разу годинник зафіксував 469 спаленних калорій, а потім і взагалі знизився до близько 350. У ці цифри я готова повірити. Чим більше даних отримував Galaxy Watch Ultra, тим точнішими ставали вимірювання.
Попри велику любов до кросфіту, моя фізична активність не обмежується лише ним. Я обожнюю прогулянки – часто вони доволі тривалі, тому хочеться стежити й за цими показниками.
Використовуючи розумний годинник, я звертала увагу на кілька моментів. По-перше, мені не треба було фіксувати, коли починалася та закінчувалася прогулянка. Samsung Galaxy Watch Ultra робив це сам. І робив це точно.
Важливо й те, що він не фіксував зайвого. Приміром, минулий фітнес-браслет сприймав мою активну жестикуляцію як ходьбу. Коротка розмова – 50 кроків, суперечка – 100. У нового годинника від Samsung таких проблем немає.
І, безумовно, я стежила за кількістю кроків, які фіксував смартгодинник. Він показував, що за день я легко “робила” 10 тисяч кроків, а в окремих випадках – і понад 20 тисяч. Мене це мотивувало бути активною та не сидіти на місці.
Я давно намагаюся бути уважною до свого здоров’я: стараюся вчасно лягати спати, розумно харчуватися та уникати стресів. Але турбота про себе вийшла на новий рівень, коли я вперше стала доноркою крові.
Несподівано для мене, Samsung Galaxy Watch Ultra допоміг легше підготуватися до донації. Наприклад, із годинником я змогла ретельніше стежити за харчуванням – що і коли їла, чи не вживала заборонені продукти.
З ґаджетом я стежила за якістю сну, тиском та рівнем стресу. Все це важливо, бо від мого самопочуття залежить успіх процедури. Зрештою годинник став помічником, завдяки якому я почувалася впевненіше в той момент.
Щодо моніторингу рівня стресу, то на цьому хочеться зупинитися окремо. За цим показником я стежила не лише в межах підготовки до донації, а й під час повітряних тривог.
Я піклуюся про свій емоційний стан і завдяки годиннику чітко знала, коли рівень стресу підвищувався. Тож я вчасно робила вправи, які опанувала на терапії, щоб подолати тривогу та почуватися краще.
Samsung Galaxy Watch Ultra – доволі масивний. На це варто зважати, якщо у вас тонкі зап’ястки. Наприклад, мені знадобилося кілька днів, щоб звикнути до ґаджета. Спершу було легке відчуття дискомфорту, але з часом воно минуло.
Активна жестикуляція, про яку я вже згадувала, знову зіграла зі мною жарт. Мимоволі я частенько торкалася екрана долонею іншої руки та починала нове тренування. Думаю, це також питання звички.
Проте – це дрібниці порівняно з крутими можливостями, які пропонує годинник. У розмові із друзями я навіть жартую, що Samsung Galaxy Watch Ultra хіба що не робить масаж. Але, можливо, я просто досі не знайшла цю функцію!
Завантаження коментарів …