Складані смартфони мають відносно коротку історію, але вже встигли пройти шлях від відверто експериментальних пристроїв до масових моделей, які за розмірами та вагою стають все ближчими до моноблочних версій. Новий флагманський смартфон Galaxy Fold6 від компанії Samsung добре ілюструє цю тенденцію. І якщо минулого року я розмірковував над тим, що категорія складаних пристроїв нарешті подорослішала, то цього разу можна сміливо казати про її нормалізацію. Що ж такого «нормального» в Galaxy Fold6, як цей смартфон показує себе в щоденному використанні, я розкажу у своєму досвіді використання.
Характеристики Galaxy Fold6
Galaxy Fold6 | |
Розміри та вага |
У складеному вигляді – 153,5х68,1х12,1 мм У розкладеному – 153,5х132,6х5,6 мм 239 грамів |
Оперативна пам’ять і сховище | 12 ГБ оперативної та 256, 512 ГБ або 1 ТБ вбудованої пам’яті |
Процесор | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
Графічний процесор | Adreno 750 |
Бездротові модулі | Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, NFC |
Дисплеї |
Зовнішній 6,3-дюймовий Dynamic AMOLED 2X, 2376х968 точок, 1-120 Гц, 22.1:9, Corning Gorilla Glass Victus 2, 2600 ніт Гнучкий 7,6-дюймовий Dynamic AMOLED 2X, 2176х1812 точок, 1-120 Гц, 2600 ніт, з підтримкою пера S Pen |
Основні камери |
50 Мп ширококутна, f/1.8, Dual Pixel PDAF, оптична стабілізація; 10 Мп телефото, f/2.4, PDAF, оптична стабілізація, 3x зум; 12 Мп ультраширококутна, f/2.2, 120˚, PDAF, електронна стабілізація. |
Фронтальні камери |
10 Мп, f/2.2 4 Мп, f/1.8 |
Аудіо | Стереодинаміки |
Акумулятор | 4400 мА•год |
Зарядка | Дротова до 25 Вт, бездротова — до 15 Вт, реверсивна — до 4,5 Вт |
Роз’єми | USB Type-C 3.2 |
Операційна система | Android 14, One UI 6.1.1 |
Рекомендована ціна | від 79 999 грн |
Дизайн та зручність використання
Візуально може здатися, що оновлений Galaxy Fold6 – це лише чергове оновлення дизайну складаних смартфонів Samsung. Зменшили рамки, зменшили товщину, зробили трохи пласкіші грані, й ось оновлений корпус готовий. Але це занадто спрощено, адже насправді дизайн Galaxy Fold6 – це зміна концепції того, як Samsung пропонує використовувати свій флагманський складаний смартфон.
Всі минулі покоління лінійки Galaxy Fold переслідували ідею, що користувач отримує невеликий зовнішній екран, на якому може робити певні базові дії: прийняти дзвінок, подивитися сповіщення, глянути погоду, прокласти маршрут, відповісти на коротке повідомлення. Саме тому зовнішні дисплеї всіх Fold від першого до п’ятого були вузькими, розрахованими на використання буквально однією рукою. Адже якщо вже потрібно брати апарат двома руками, то можна його розкрити та почати писати листа чи бродити по сайтах на великому дисплеї.
Проте розкривати смартфон не завжди зручно, а великий екран не завжди потрібен, тому в Galaxy Fold6 маємо іншу концепцію – компактний смартфон для основних задач, який перетворюється на планшет, якщо це потрібно. Мені такий підхід дуже імпонує, адже я, напевно як і багато користувачів, з одного боку, люблю користуватися великими екранами, але з іншого, хотів би носити із собою компактний смартфон.
Galaxy Fold6 чудово справляється з цією задачею завдяки компактнішим розмірам та, що дуже важливо, меншій вазі. У складеному вигляді смартфон став меншим по висоті, трохи ширшим, та ще й тоншим, причому товщина тепер складає 12,1 мм, вже ближче до сучасних моноблочних моделей.
Такі зміни роблять Galaxy Fold6 зручнішим у повсякденному використанні, завдяки вазі 239 грамів смартфон комфортніше тримати в руках та носити з собою.
Перероблений шарнір дозволяє половинкам корпусу ще щільніше прилягати одна до одної, що підсилює відчуття того, що тримаєш в руках моноблочний смартфон. При цьому шарнір все ще достатньо тугий та дозволяє фіксувати гнучкий екран у будь-якому положенні. Більш пласкі грані дозволяють доволі комфортно розкривати корпус, при цьому вони все ж трохи заокруглені по краях, та не тиснуть в руку.
Як і минуле покоління, Galaxy Fold6 має захист від води, він має пережити занурення до 1 метра на час до 30 хвилин. Окрім того, цього разу в Samsung вирішили уточнити, що смартфон має захист не тільки від води, але й від пилу. І якщо раніше виробник писав про рівень захисту IPX8, то тепер маємо IP48, тобто окрім води в корпус не можуть потрапити частинки розміром від 1 мм та більше. На жаль, стандартний для флагманів рівень захисту IP68 поки не виходить реалізувати у складаних пристроях через наявність механічного шарніра.
Щодо якості матеріалів, то смартфон продовжує використовувати авіаційний алюміній та захисне скло Gorilla Glass Victus 2 для дисплея та тильної частини у складеному вигляді. Титан та новіше скло Gorilla Glass Armour залишається перевагою моделей з приставкою Ultra. І якщо я в цілому можу зрозуміти, чому в Galaxy Fold6 використали алюміній, все ж це легший за титан метал, то відсутність міцнішого скла з антивідблисковим покриттям в дорожчій моделі, на мою думку, є недопрацюванням з боку Samsung.
Внутрішній гнучкий екран смартфона так само прикриває захисна плівка. Після трьох тижнів, звісно акуратного використання, я не помітив на ній подряпин, але не виключена їх поява з часом. Останні декілька років в Samsung працювали над зміцненням покриття внутрішнього екрана, але він все залишається найслабшим місцем конструкції та потребує обережного використання. Звісно, не такого, щоб взагалі боятися торкатися, але гострі предмети, монети чи ключі на нього класти точно не треба.
Якщо говорити про дизайн Galaxy Fold6 в цілому, то зміна розміру та співвідношення сторін зовнішнього екрана, менша товщина та вага однозначно позитивно вплинули на зручність смартфона. За весь час використання мене не покидала думка, що це напевно одна з найкращих відносно компактних моделей на сьогодні, адже її можна в будь-який момент перетворити на планшет.
Дисплей, швидкість роботи та автономність
Зовнішній Dynamic AMOLED 2X екран Galaxy Fold6 тепер має діагональ 6,3 дюйма та співвідношення сторін 22.1:9, окрім того, трохи більшу роздільну здатність 2376х968 точок, частоту оновлення від 1 до 120 Гц та набагато вищу пікову яскравість 2600 ніт. Традиційно для Samsung – це дуже якісний екран з чудовими кутами огляду та колірною передачею.
Завдяки трохи більшій діагоналі та іншим пропорціям зовнішнього екрана саме ним я користувався приблизно 70% часу. На ньому тепер набагато комфортніше робити в принципі все, що можна робити на Android, особливо користуватися віртуальною клавіатурою.
Для документів, читання книг, перегляду відео, ігор є внутрішній гнучкий 7,6-дюймовий Dynamic AMOLED 2X дисплей з роздільною здатністю 2176х1812 точок, частотою оновлення від 1 до 120 Гц, такою самою піковою яскравістю 2600 ніт, а також підтримкою опціонального пера S Pen. На жаль, не мав можливості його спробувати, але для цього покоління Fold воно стало компактнішим і його має бути зручніше носити з собою.
Великий екран чудово підходить як для споживання контенту, так і для роботи, на ньому зручніше переглядати пошту, редагувати документи, особливо таблиці та презентації. Характерна для всіх складаних смартфонів складка по центру дисплея стала меншою та менше відчувається на дотик, але все ще помітна під кутом. Як і раніше, це не буде проблемою під час використання, адже складку перестаєш помічати майже одразу.
Щодо швидкості роботи, то в Galaxy Fold6 використовується топовий процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 з графікою Adreno 750, трохи розігнаний спеціально для Samsung, 12 ГБ оперативної та 256, 512 ГБ чи 1 ТБ вбудованої памʼяті. Інші можливості платформи пропонують бездротові модулі Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, NFC та підтримку як двох фізичних nanoSIM-карт, так і eSIM.
Очікувано, що топова платформа забезпечує високий рівень швидкодії, як в повсякденному використанні, так і в іграх. При цьому варто зазначити, що навіть попри невелику товщину, а в розкладеному вигляді вона досягає всього 5,6 мм, корпус Galaxy Fold6 під довгим навантаженням відчутно нагрівається в області камери, але не настільки, щоб його було некомфортно тримати.
Не думаю, що основна аудиторія складаних смартфонів розраховує на їхні ігрові можливості, але грати на внутрішньому екрані Fold завжди було зручно. Особливо, якщо ви захоплюєтеся стратегіями чи економічними іграми.
Як і минулого року, Galaxy Fold6 отримав акумулятор ємністю 4400 мА⋅год, який забезпечує трохи понад день автономності, якщо не користуватися у звичайному режимі. В моєму випадку смартфон «доживав» до 9 ранку наступного дня з 27-34% акумулятора, при 6 годинах активного екрана. Це з використанням зовнішнього екрана приблизно 70% часу, браузером, поштою, месенджерами, соцмережами та приблизно годиною навігації та музики через бездротовий Android Auto. За бажання, автономність можна розтягнути до 8 чи навіть 9 годин активного екрана, або навпаки розрадити апарат за 4 години. Все залежить від того, як пристрій буде використовуватися.
Софт та штучний інтелект
Смартфон працює на операційній системі Android 14 з фірмовим інтерфейсом One UI версії 6.1.1, в якій немає великих змін в інтерфейсі порівняно з One UI 6 та 6.1, але додалося можливостей штучного інтелекту.
Для складаних смартфонів, особливо серії Fold, оболонка One UI відрізняється від того, що користувачі звикли бачити в моноблочних моделях, зокрема робочий стіл та меню внутрішнього складаного екрана є повністю незалежними від зовнішнього. Тобто на ньому можна встановити інші програми та віджети, використовуючи перевагу більшого дисплея.
Ще одна корисна можливість у розкладеному форматі – це нижня панель зі швидким доступом до основного меню, закріпленими, а також двома застосунками, які відкривалися останніми. Вона зʼявляється при відкритті програми та дозволяє швидко перемикатися між різними додатками, спрощуючи багатозадачність.
Попри можливість відкривати на великому екрані дві програми поруч або одна над одною, я не надто часто нею користувався. Натомість якраз можливість швидкого перемикання між програмами через нижню панель значно покращує навігацію. Також зазначу, що доволі багато додатків вже оптимізовані під роботу на великому екрані і їхній інтерфейс не просто масштабується, а, наприклад, трансформується з однієї у дві колонки, як в Gmail. Це дуже зручно та ближче до того, що користувачі звикли бачити на десктопі.
Про нові функції штучного інтелекту в One UI 6.1.1 я ще розкажу далі, поки розкажу якими вже наявними в оболонці Samsung можливостями ШІ я справді користувався.
По-перше, це інтегрований в стандартну клавіатуру One UI генеративний штучний інтелект, який дозволяє створювати текст повідомлення. Наприклад, якщо ви відчуваєте творчі муки, щоб написати знайомим поздоровлення з днем народження, чи хоче відправити колегам формальне запрошення на нараду, але у вас мало часу. В цих задачах ШІ в клавіатурі Samsung справді виручає.
Ще одна цікава функція штучного інтелекту, якою я активно користуюся, це інтегрована в браузер Samsung можливість швидко підсумувати статтю і зрозуміти її зміст. Вона працює не те щоб ідеально, ШІ ще не настільки розумний, щоб зрозуміти весь зміст матеріалу та виділити основне. Проте її часто буває достатньо для того, щоб зрозуміти, чи є в статті щось справді цікаве і чи варто витрачати свій час на повне її прочитання.
Аналогічна функція підсумування також є в застосунку Samsung Notes, якщо вести в ньому записи зустрічі чи наради, то їх можна автоматично відформатувати та скоротити.
Щодо нових можливостей ШІ в One UI 6.1.1, то деяким користувачам може стати корисним переклад в реальному часі. Він поки що не підтримує українську мову, але якщо ви знаєте англійську, то зможете принаймні спитати дорогу в носія корейської, арабської чи гінді та ще з десятка мов.
Інші нові можливості ШІ в оновленому інтерфейсі Samsung стосуються обробки зображень, тож розкажу про них в контексті використання камер.
Камери та креативні можливості
Модулі камер в Galaxy Fold6 не змінилися, порівняно з попередником, тому користувач загалом отримує:
- 50-мегапіксельну ширококутну камеру, Dual Pixel AF, f/1.8, розмір пікселів 1.0um, кут огляду 85°, оптична стабілізація;
- 12-мегапіксельну надширококутну камеру, f/2.2, розмір пікселів 1.12um, кут огляду 123°, електронна стабілізація;
- 10-мегапіксельну телефотокамеру, PDAF, оптична стабілізація, f/2.4, розмір пікселів 1.0um, 3Х оптичний зум.
А також дві селфі-камери, на зовнішньому та внутрішньому екранах:
- 10-мегапіксельну, f/2.2, розмір пікселів 1.22um, кут огляду 85°;
- 4-мегапіксельну, f/1.8, розмір пікселів 2.0um, кут огляду 85°.
Звісно, у зв’язку з переходом Galaxy Fold6 на новий процесор та оновлення операційної системи, смартфон отримав інший так званий «конвеєр обробки зображення». Це той шлях, який проходить фото від моменту коли світло потрапляє на матрицю до перегляду знімка на екрані. Ці зміни в цілому косметичні, але часто покращують якість фото в деяких сценаріях.
Навіть попри те, що Fold6 поступається характеристиками камер фотофлагмана Galaxy S24 Ultra, смартфон демонструє хорошу якість знімків, якої вистачить для більшості користувачів.
Залишу тут декілька прикладів фото з різним освітленням та відео.
Але насправді, коли ми говоримо про фотографію на смартфонах, то в рівній мірі маємо згадати про алгоритми, які завдяки машинному навчанню все більше розмивають реальність на наших знімках. В One UI 6.1.1 компанія Samsung пішла ще далі, і тепер кожне фото на Galaxy Fold6 можна не просто покращити, автоматично відредагувавши кольори, прибравши зайві предмети та вирівнявши горизонт. Тепер знімки можна буквально «домальовувати». Для цього потрібно просто відкрити галерею, натиснути на кнопку Galaxy AI та обрати пункт «Ескіз на зображенні», а далі вже можна дати волю фантазії.
Ось на фоні фотографії нашого оператора Володимира не було дерева, а тепер воно є.
Практичного використання ШІ в цьому контексті не так багато, але це часто просто весело. Можна домалювати цукерку в руках дитини та доводити, що він вже сьогодні їв солодке. Всі докази на руках.
Те саме стосується нової ШІ-функції в галереї під назвою «Портретна студія». Будь-який знімок, на якому алгоритми штучного інтелекту визначають обличчя, можна перетворити на портрет в одному з чотирьох стилів: комікс, 3D-мультик, акварель та ескіз. Таким способом можна створювати собі, наприклад, унікальні аватарки. Втім, з мого досвіду, це дуже хороший спосіб посміятися в компанії, ніби з вами сидить карикатурист та намагається перенести ваш характер на портрет.
В цілому, можливості камер Galaxy Fold6 змінилися не сильно, але якість фото залишається на хорошому рівні, плюс нові ШІ-можливості для творчості надають цікаві інструменти, принаймні для розваг так точно.
Зовнішня фронтальна камера також доволі добре справляється з селфі та відеодзвінками.
Втім саме дзвонити мені більше сподобалося з внутрішньої 4-мегапіксельної камери, адже смартфон зручно зігнути на половину, перетворюючи одну частину корпусу в підставку.
Сама по собі додаткова камера, навіть попри те, що вона схована за пікселями екрана, доволі добре підходить для відеочатів. Принаймні, вона точно краща за вебкамери більшості ноутбуків.
У підсумку
Після довгого використання Galaxy Fold6 можу зазначити, що зміна формату складаного смартфона Samsung пішла йому тільки на користь. Більший зовнішній екран дозволяє основну частину часу комфортно користуватися пристроєм у відносно компактному форматі та отримувати великий дисплей, коли це потрібно. Це справді підірвало мою любов до моноблочного дизайну, і я навіть можу уявити, що складані моделі формату Fold6 у майбутньому витісняють моноблочні, як колись смартфони з сенсорним екраном витіснили кнопкові. Але для цього потрібно більше часу та зниження вартості складаних смартфонів.
Завантаження коментарів …