Компанія Acer давно розвиває лінійку компактних, але продуктивних ноутбуків Swift X 14, які також обіцяють якісний екран, зручні клавіатуру, тачпад та хороший рівень автономності. Чи так це насправді, я вирішив перевірити під час тритижневого досвіду використання, і в цьому матеріал поділюся власними враженнями та спостереженнями.
Технічні характеристики Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Модель | Acer Swift X 14 (SFX14-72G) |
Дисплей | OLED, 14,5”, роздільна здатність 2880×1800, співвідношення сторін 16:10, частота 120 Гц |
Процесор | Intel Core Ultra 7 155H |
Оперативна пам’ять | 32 ГБ LPDDR5X-6400 |
Сховище | 1 ТБ |
Графіка | NVIDIA GeForce 4060 (8 ГБ) |
Порти | HDMI, USB-A 3.2 Gen 2, USB-A 3.2 Gen 1, 2×Thunderbolt 4, 3,5 мм комбінований роз’єм, microSD |
Бездротові модулі | Wi-Fi 6E + Bluetooth 5.3 |
Камера | 1080p |
Аудіо | Акустична система з 2 динаміків та мікрофон |
Клавіатура | Клавіші острівного типу з білим підсвічуванням |
Акумулятор та БЖ | 76 Вт·год, блок живлення 100 Вт |
Розміри | 322×228×17,9 мм |
Вага | 1,5 кг |
Рекомендована ціна | 87 599 грн |
Дизайн, матеріали та зручність використання
Вже з коробки Acer Swift X 14 справляє враження утилітарного девайса для роботи, це модель сірого кольору з гострими гранями та мінімалістичною кришкою дисплея з невеликим логотипом Acer.
При діагоналі 14,5 дюйма, ноутбук не можна назвати дуже тонким, але враховуючи комплектацію, а також корпус з товстих пластин алюмінію, що не продавлюється ні в області дисплея, ні навколо клавіатури, то вагу 1,5 кг можна назвати невеликою. Окрім цього, завдяки відносно тонким рамкам навколо екрана, модель вийшла компактною. Її розміри складають 322,79 x 228,12 x 17,9 мм.
Кришка дисплейного блока Acer Swift X 14 має обмежений кут розкриття, але не можу сказати, що мені було його недостатньо. Окрім того, екран можна відкрити однією рукою, але шарнір доволі тугий та добре фіксує кришку у будь-якому положенні.
Попри в цілому скромний дизайн, Swift X14 сподобався мені своєю практичністю, окрім глянцевого покриття дисплея, метал корпусу не збирає на собі відбитки пальців та добре протистоїть появі подряпин.
Клавіатура в ноутбуці острівного типу, але трохи втоплена в корпус, щоб не торкатися клавішами поверхні екрана. І справді, при використанні Swift X 14 я жодного разу не бачив, щоб кнопки залишали відбитки на дисплеї, як це іноді буває навіть в дорогих моделях.
Самі по собі клавіші дуже зручні, в них пружний хід, вони добре рознесені та мають хорошу стабільність при натисканні. З мого досвіду, це одна з найзручніших клавіатур, якими я користувався в ноутбуках. При тому, що вона має максимально простий вигляд, і цього просто не очікуєш.
Розкладка клавіатури в цілому стандартна для Acer, верхній ряд займають функціональні клавіші, завдяки яким можна швидко регулювати гучність, яскравість екрана та інше. Зокрема викликати фірмову утиліту AcerSense, яка дозволяє міняти налаштування продуктивності, колірне охоплення дисплея та оновлювати драйвери.
Тут же знаходиться кнопка живлення, в яку вписаний сканер відбитків пальців. Він доволі швидкий та дозволяє зайти в систему під своїм акаунтом буквально за пару секунд.
Не всім в розкладці ноутбука можуть сподобатися спарені кнопки навігації вгору/вниз, але я ними майже не користуюся, тому навіть не одразу звернув це увагу. Окрім того, правий Ctrl тепер виконує функцію виклику чатбота Copilot, що не всім буде потрібно. Я так і не знайшов можливість переназначити цю кнопку назад на Ctrl, думаю, у версіях, які будуть у продажу вона вже перефарбована на Copilot.
Трекпад в Acer Swift X 14 зроблений з переробленого пластику, який був виловлений з океану, тож сенсорна панель навіть має власну назву OceanGlass та зустрічається в інших моделях виробника.
За сучасними мірками вона не дуже велика, але працює добре, точно визначає позицію пальців та «розуміє» жести. Основний період мого використання ноутбука якраз припав на активну фазу відключень світла, тож я майже не працював вдома за столом з підключеним монітором і не використовував мишу, та й не було потреби, адже трекпад повністю її замінив.
Вебкамера в Acer Swift X 14 розташована по центру над дисплеєм та має роздільну здатність Full HD. Сама якість модуля абсолютно нічим не відрізняється, але він підтримує «студійні ефекти» в Windows 11, це функції на основі ШІ, які дозволяють камері ефектніше розмивати фон користувача, автоматично кадрувати зображення на вашому обличчі та створювати ілюзію того, що ви дивитеся прямо в камеру, а не на екран.
У Swift X 14 ці ефекти працюють на основі нейронного співпроцесора (NPU) від Intel, не навантажуючи центральний процесор та, відповідно, споживаючи менше заряду акумулятора.
Але цікавішою, як на мене, є опція PurifiedVoice 2.0 від Acer, яка так само з використанням штучного інтелекту та трьох вбудованих мікрофонів ноутбука дозволяє відсікати сторонні шуми. Вона формує спрямований промінь перед Swift X 14, захоплюючи тільки голос тільки користувача, в той час, як звук з інших сторін активно гаситься. Працює справді дуже добре та виручає, якщо під рукою немає навушників.
Два вбудовані у Swift X 14 динаміки знаходяться на нижній стороні корпусу, вони дуже голосні, навіть забезпечують об’єм, але не мають ні хорошої деталізації, ні басу, тобто без проблем підходять для перегляду відео, але для музики краще вдягнути навушники.
Щодо можливості підключення, то всі порти в ноутбуці розташовані на бокових гранях, і це доволі зручно. Зліва знаходиться HDMI 2.1, USB 3.2 Gen 2 з можливістю використовувати його для зарядки інших пристроїв, навіть коли ноутбук виключений, два порти USB-C Thunderbolt 4 з підтримкою зарядки через PowerDelivery до 100 Вт, а також 3,5 мм роз’єм для підключення навушників та мікрофона.
На правій грані можна знайти Кенсінгтонський замо́к, USB 3.2 Gen 1 та слот для карт пам’яті microSD.
Сподобалося, що ноутбук має два порти USC-B та два USB 3.2, які до того ж ще добре рознесені. А от слот для карт пам’яті формату SD в такій моделі, як на мене, був би більш актуальним.
В цілому, попри не дуже виразний дизайн, Acer Swift X 14 виявився практичним і, що головне, зручним ноутбуком для повсякденного використання.
Дисплей та швидкість роботи
Однією з головних «фішок» Swift X 14 є його дисплей. Це 14,5-дюймова OLED панель зі співвідношенням сторін 16:10, роздільною здатністю 2880х1800 точок (2,8К), частотою оновлення 120 Гц, часом відгуку 0,2 мс, піковою яскравістю 500 ніт, 100% охопленням колірного простору DCI-P3, а також сертифікаціями DisplayHDR TrueBlack 500 та Calman Verified Delta E<2.
Це дуже якісний дисплей чудовою колірною передачею, глибоким чорним кольором та достатньою яскравістю для роботи в приміщенні. На вулиці працювати також можна, але не під прямими променями сонця, навіть не стільки через яскравість екрана, скільки через його глянцеве покриття, яке добре ловить відблиски.
Над дисплеєм Acer Swift X 14 також знаходиться датчик освітлення, який автоматично регулює яскравість екрана. У фірмовій утиліті AcerSense також можна міняти колірні профілі, обравши замість DCI-P3, наприклад, AdobeRGB або sRGB. Окрім того, можна створити власний колірний профіль, відкалібрувавши дисплей.
Екран ноутбука чудово підходить як для звичайної роботи, так і для редагування фото або відео.
Апаратна платформа Acer Swift X 14 побудована на процесорі Intel Core Ultra 7 155H з 16 ядрами, частотою від 1,4 до 4,8 ГГц та вбудованою графікою Intel Arc. Його доповнює 32 ГБ оперативної пам’яті LPDDR5X-6400 та швидкий накопичувач від Samsung об’ємом 1 ТБ.
Навіть цієї конфігурації було б достатньо для хорошої продуктивності, але в Acer вирішили додати в модель мобільну дискретну відеокарту NVIDIA GeForce RTX 4060 з 8 ГБ пам’яті. Такий підхід значно розширює можливості ноутбука, його можна використовувати для складніших завдань, як рендеринг, так і ігри. Щодо останніх ми ще поговоримо, а от рендерить ноутбук справді доволі швидко, показуючи високі результати в тесті Cinebench 2024.
Втім, не варто розраховувати на високу продуктивність при роботі від акумулятора, як і всі x86 системи, ноутбук потребує живлення для того, щоб видавати максимальну продуктивність.
В Acer Swift X 14 встановлена Windows 11 Home з типовим набором програмного забезпечення, який можна розширити власним софтом. Для мене це, в першу чергу браузер Chrome, Notion, Spotify та Affinity Photo для редагування зображень. Оскільки система ноутбука має загалом продуктивні компоненти, то все працює дуже швидко. В Acer не позиціюють модель як ігрову, проте на ній легко можна грати, для прикладу, коли випадала можливість я грав в Diablo 4. Не на максимальних налаштуваннях графіки, але середніх було цілком достатньо для комфортної гри.
Серед інших можливостей платформи Acer Swift X 14 хочу зазначити модуль Intel Killer 1675i Wi-Fi 6E та Bluetooth 5.3 з підтримкою Bluetooth LE. Це не найновіше, але перевірене рішення, яке дозволяє ноутбуку швидко під’єднуватися до мереж Wi-Fi та аксесуарів, тримаючи стабільне та швидке з’єднання. Деякі виробники останнім часом все частіше ставлять у свої системи модулі Wi-Fi від MediaTek, яким потрібен деякий час на «пробудження» після включення, і це часто відверто дратує. Рішення Intel «прокидається» миттєво, тобто підключення до Wi-Fi є одразу, як ви відкриваєте кришку ноутбука.
Нагрів та автономність
В ноутбуці використовується активна система охолодження з одним кулером, на нижній частині корпусу також є велика кількість вентиляційних отворів.
Цього в цілому вистачає для того, щоб ноутбук не нагрівався занадто сильно. Зокрема, тест стабільності системи в AIDA64 показує тротлінг, коли кулер ще не встиг розкрутитися, температура процесора при цьому не перевищує 75,9 градуса Цельсія, що є хорошим результатом.
При максимальному навантаженні, наприклад під час рендерингу, корпус ноутбука доволі відчутно нагрівається у верхній частині над клавіатурою, але сама область навколо неї та тачпада залишається ледве теплою. Це також говорить про ефективність охолодження, але варто зазначити, що в такі моменти вентилятор дуже добре чути. Ноутбук справді не можна назвати дуже тихим. Навіть при роботі від акумулятора в браузері, пошті та документах, ви будете періодично його чути, хоча й на мінімальних обертах.
В Acer Swift X 14 встановлено акумулятор на 76 Вт·год, якого вистачає на 8-9 годин роботи в офісному режимі, що також підтверджується тестом PCMark 10. Це не рекордний, але хороший показник для продуктивної x86 системи.
Заряджається Swift X 14 від доволі компактного блока живлення на 100 Вт, який дозволяє зарядити повністю розряджений ноутбук за 1 годину 25 хвилин.
У підсумку
За непримітною зовнішністю Acer Swift X 14 ховається продуктивна система з хорошим набором компонентів, якісним екраном та зручними клавіатурою та тачпадом. Модель вийшла доволі універсальною та добре підійде для офісної чи творчої роботи з можливістю періодично відволікатися на ігри. При цьому вона має непогану автономність, але варто зважати на шумну роботу вентилятора системи охолодження у вибагливих завданнях.
Завантаження коментарів …