На ринку ШІ-компаньйонів з’являється новий гравець — пристрій Omi, який зможе “читати” думки свого власника. Про це пише The Verge. Однак пристрій має явний російський зв’язок, який засновник компанії намагається приховати.

Під час демонстрації засновник стартапу Нік Шевченко носив пристрій, прикріплений до скроні за допомогою медичного скотчу. Він стверджує, що Omi зчитує мозкові хвилі користувача і визначає моменти, коли до нього звертаються. Для обробки запитів компанія використовує моделі OpenAI та Meta.

Omi

Однак ці функції все ще в розробці та стануть доступні користувачам не раніше, ніж через два роки. Наразі Omi пропонується носити на шиї у вигляді підвіски, яка постійно слухає користувача і реагує лише на прямі звернення. Вбудованого акумулятора повинно вистачити на три дні роботи.

Omi здатний підсумовувати зустрічі або розмови та відображати їх зміст на вашому смартфоні. Він також може надавати інформацію в реальному часі — під час демонстрації Шевченко випадково запитав про ціну біткоїна і через кілька секунд отримав сповіщення від додатка Omi на своєму смартфоні.

Omi

Також існує магазин додатків Omi, який розробники вже використовують для інтеграції аудіовхідних функцій з такими сервісами, як Zapier та Google Drive.

Засновник стартапу 23 річний Нік Шевченко, пише у себе на сайті, що він народився “посеред пустки на острові у Тихому океані”, а в інтерв’ю Чарлі Катца розповідає, що це було “село, де люди заробляють $300 на місяць”.

Як виявилось під “селом” він мав на увазі росію, яку покинув у 2022 після повномасштабного вторгнення в Україну, через страх бути мобілізованим. Він розповів про це TechCrunch (стаття видалена, інформація взята з архівної версії).

Наразі Шевченко уникає згадок свого походження і розповідає, що в 14 років вже мав 40 відеокарт для майнингу криптовалюти, а в 16 заснував свою першу компанію.

Omi вийде на ринок у другому кварталі цього року, коштуватиме $89 і складе конкуренцію таким ШІ-компаньйонам, як Friend та іншим. Основна мета Omi — стати великою платформою для додатків, а не вузькоспеціалізованим пристроєм.