Компанія Cloudflare опублікувала свій щорічний звіт Radar про споживання інтернет-трафіку в усьому світі та окремих країнах. Компанія фіксує, що у 2024 році глобальний інтернет-трафік виріс на 17,2%, а трафік України — на 1,8%.
Як у світі, так і в Україні, найпопулярнішою вебадресою серед користувачів залишається Google, а TikTok займає друге місце. Загалом, Cloudflare відзначає зростання популярності сервісів штучного інтелекту, в той час, як інтерес до метавсесвітів швидко знижується.
Ось 10 найпопулярніших сервісів серед українців у 2024 році:
- TikTok
- Apple
- YouTube
- Microsoft
- Amazon
- Viber
- Wikipedia
Також Cloudflare відмічає збільшення трафіку через термінали супутникового зв’язку Starlink майже втричі. Технологія компанії Ілона Маска принесла інтернет у ті зони, де раніше інтернет-трафік не спостерігався.
Що стосується мобільного зв’язку, то лише 25,4% інтернет-трафіку надходить з пристроїв на iOS, в той час, як решта 74,6% припадає на Android. Трафік з інших мобільних операційних систем був незначним і не враховувався.
Що стосується пошукових систем, то лідером є Google з часткою 95,6%, але менш очевидним є те, що Yandex займає 3,4% на території України. Microsoft Bing має 0,7%, а пошукова система DuckDuckGo – лише 0,2%.
Більше різноманіття можна спостерігати у статистиці використання браузерів: лідером є Google Chrome з часткою 74,3%. На другому місці розташувався браузер Safari для пристроїв Apple з 8,5%.
І тут знову можна побачити Yandex Browser з 3,8%, який в Україні навіть популярніше за Firefox з 3,4%.
З інших цікавих даних, якими поділилася Cloudflare, 17,6% трафіку TLS 1.3 в Україні використовує постквантове шифрування. Постквантова криптографія — це новий набір методів захисту даних, що можуть протистояти загрозам, які становлять квантові комп’ютери.
Середня швидкість інтернету в Україні досягає 109 Мбіт/с. Хоча зазвичай при обговоренні якості інтернету основна увага приділяється швидкості завантаження (download) та швидкості вивантаження даних (upload). Вона є критичною для комфортного проведення трансляцій і відеоконференцій. В Україні ці два показники знаходяться на однаковому рівні, а середня затримка становить 29 мс.
Завантаження коментарів …