У Сенаті США розглядається законопроєкт, який вимагатиме від Федеральної резервної системи продати частину золота, щоб профінансувати купівлю 1 мільйона біткоїнів для урядового резерву. Про це пише Bloomberg.

Якщо це відбудеться, то Штати скуплять близько 5% від усієї криптовалюти у світі. Таку ж частку мають усі американські біржові фонди разом узяті, а також творець валюти Сатоші Накамото.

Потенційне створення національного запасу криптовалюти у США може спонукати уряди інших країн скуповувати Bitcoin, вважає Марк Коннорс, засновник і головний інвестиційний стратег Risk Dimensions. Це призводить до так званого ризику концентрації.

На відміну від володіння акціями компанії, програмне забезпечення блокчейну Bitcoin забороняє навіть найбільшим власникам здійснювати будь-який контроль над тим, як він функціонує.

“Біткойн-оператори не контролюють глобальні крипторинки, навіть якщо вони отримують найбільші прибутки, — каже криптоінвестор Майкл Терпін. — Володіння великою кількістю біткоїнів відрізняється від контролю над ним. Уряди володіють великою частиною світового золота, але вони не мають контролю над його ціною або корисністю. Те ж саме з часом станеться і з біткоїном”.

Проте, з концентрацією власності приходять ризики для всіх, хто пов’язаний з біткоїном. Багато власників криптовалюти не є так званими “холдерами”, тобто не мають зобов’язання не продавати її незважаючи ні на що. Масовий продаж біткоїнів може потенційно посилити й без того дуже волатильні рухи криптовалюти.