Автовиробники Rivian та Volkswagen Group завершили створення багатомільярдного спільного підприємства з розробки програмного забезпечення для автомобілів. Це дозволить німецькому автогіганту використовувати технологічні напрацювання Rivian в найближчі роки. Volkswagen інвестує в Rivian до 5,8 мільярда доларів США до 2027 року, пише TechCrunch.
Нове спільне підприємство офіційно розпочинає свою діяльність 13 листопада 2024 року, як незалежна компанія. Rivian та Volkswagen Group стверджують, що спільне підприємство зменшить витрати на розробку та допоможе швидше масштабувати нові технології.
Очолять спільне підприємство керівник відділу програмного забезпечення Rivian Васим Бенсаїд та головний технічний інженер Volkswagen Group Карстен Хельбінг. До складу команди увійдуть розробники та інженери-програмісти обох компаній.
Метою нової компанії буде створення “програмно визначених автомобілів”. Тобто таких автомобілів, які можна модернізувати за допомогою оновлень програмного забезпечення.
Генеральний директор VW Group Олівер Блюм заявив у вівторок, що внутрішній підрозділ компанії, відповідальний за розробку ПЗ Cariad продовжуватиме відігравати “центральну роль” у глобальній стратегії програмного забезпечення Volkswagen Group. Цей підрозділ буде займатись підтримкою вже випущеного ПЗ в сучасних автомобілях щонайменше ще 10 років. Cariad також відповідає за управління програмним забезпеченням, яке охоплює автономне водіння, управління даними та хмарні сервіси.
Новостворена спільна команда планує використовувати чинну електричну архітектуру та стек програмних технологій Rivian. Це забезпечить запуск середньорозмірного позашляховика Rivian R2 у першій половині 2026 року та підтримає запуск перших моделей Volkswagen Group вже у 2027 році, повідомили компанії.
Васим Бенсаїд описує спільне підприємство, як можливість для Rivian запропонувати своє програмне забезпечення кільком брендам, включаючи дочірню компанію VW — Scout. Він сказав, що кожен бренд, який використовує програмне забезпечення спільного підприємства, “продовжуватиме мати власну ідентичність”, та свої особливості.
Завантаження коментарів …