Колишній голова Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios Шон Лейден вважає, що у великій ігровій індустрії зникла креативність, сегмент АА ігор мертвий, а нові ідеї можна зустріти лише в інді. Він виступив на відкритті конференції Gamescom Asia разом з засновником інді-видавця Raw Fury Гордоном Ван Дайком. Про це пише GamesIndustry.biz.
"[У минулому] ми витрачали набагато більше часу, дивлячись на ігри і не запитуючи "яка у вас схема монетизації", або "який у вас план регулярного доходу", чи "яка у вас формула підписки"? — розповідає Лейден.
Раніше на розробку гри не потрібно було витрачати сотні мільйонів доларів, тож видавці могли собі дозволити піти на ризики. Ключовим питанням було "Чи це весело?".
Але сьогодні розробка сучасної ААА гри коштує сотні мільйонів доларів, тож експерименти можуть коштувати занадто дорого. Через це індустрія зараз дивиться в бік сиквелів та перевірених рішень.
”Ну, якщо Fortnite заробила стільки-то грошей за такий-то час, то наша варіація Fortnite може заробити стільки-то за такий-то час”, — Лейден пародіює фінансистів у великих ігрових компаніях.
Безумовно, зросли й очікування гравців. Ігри середнього сегмента від таких компаній Interplay, Gremlin, Ocean, THQ вже не можуть зацікавити масового гравця. Тож таким компаніям також доводиться переходити в ААА.
Відповідаючи на запитання про те, яку стратегію обрати тим небагатьом студіям АА, які ще існують, Лейден сказав, що АА має природну нішу, яка полягає у створенні нових речей, а не дешевших версій великобюджетних ігор.
”Шукайте унікальні ідеї або новий погляд на те, що ви знаєте, додав він, але найголовніше: не починайте з монетизації ”, — наголошує Лейден.
Думки Шона Лейдена з цього приводу важко назвати "свіжими". Він вже не вперше розповідає про стагнацію великобюджетних ігор. Але вони точно є актуальними. Лейден вважає, що інді індустрія зараз є рятівним маяком для гравців, пропонуючи безліч нових ідей та ігрових формул.
Це підтверджується нещодавніми дослідженнями, які показують, що інді сегмент наздоганяє ААА за доходами. Значною мірою це досягається кількістю, за 2014 рік було випущено понад 13 тисяч ігор, 99% з яких — інді.