Колись Сем Альтман, головний виконавчий директор OpenAI, назвав співпрацю своєї компанії та Microsoft "найкращим бромансом у технологіях", однак останнім часом їх стосунки стали дещо напруженими. А на додачу до цього стало відомо, що у контракті між партнерами є пункт, який дозволить розробнику ChatGPT вийти з угоди. Про це йдеться у новому звіті The New York Times.
Проблеми розпочалися коли Сема Альтмана звільнили з посади генерального директора компанії. Після цього, Microsoft та зокрема гендиректор Сатья Наделла переосмислили інвестиції у стартап, оскільки про такі дії їм ніхто не повідомляв. На додачу, фінансовий тиск на стартап, занепокоєння щодо стабільності та розбіжності між обома компанії створили ще більшу напругу у партнерстві.
Ще одним елементом, який погіршує стосунки обох компаній є те, що першочергова угода між OpenAI та Microsoft зобов'язала розробника ChatGPT купляти обчислювальні потужності ексклюзивно у техгіганта. Останні кілька років ШІ-стартап намагався переглянути умови, щоб отримати більше потужностей для тренування великих мовних моделей, а деякі працівники навіть заявляли, що техгігант не надає достатньо цих самих потужностей. Водночас керівники Microsoft занепокоїлися тим, що їх ШІ-можливості надто сильно залежать від успіхів стартапу, внаслідок чого компанія почала потрохи відгороджуватися від партнерства.
Техгігант також заплатив щонайменше $650 мільйонів, щоб найняти більшу частину команди Inflection, а виконавчого директора та засновника стартапу Мустафу Сулеймана призначили керівником нової групи всередині компанії, яка займається розробкою ШІ-технологій на основі ПЗ розробника ChatGPT. Сулейман також має стати людиною, яка відповідатиме за створення технологій, що замінять програмне забезпечення, яке компанія отримує від OpenAI.
Такі дії не сподобалися Сему Альтману та іншим керівникам стартапу. На додачу до цього, анонімні джерела повідомили, що під час однієї зі зустрічей Сулейман накричав на працівника OpenAI через те, що стартап не надавав нові технології компанії так швидко, як потрібно.
У результаті Microsoft все ж таки дозволила розробнику ChatGPT купувати обчислювальні потужності у конкурентів, зокрема підписати угоду з Oracle вартістю близько $10 мільярдів. Крім того, партнери також обговорили можливість зменшення ціни на обчислювальні потужності у майбутньому, однак результати цих перемовин залишаються в таємниці.
Вишенькою на торті є те, що в угоді між партнерами є пункт, який дозволить OpenAI вийти з цієї співпраці. Він полягає у тому, що як тільки стартап створить загальний штучний інтелект, тобто такий, що може зрівнятися з потужністю людського мозку, він зможе обмежити доступ техгіганта до своїх технологій. На додачу, коли саме випускати загальний ШІ може вирішити рада директорів, що дає їм більшу гнучкість у цьому партнерстві.
Попри це, обидві компанії не робили жодних різких заяв та зазвичай говорять, що партнерство йде добре, а Microsoft нещодавно приєдналася до чергового раунду фінансування, у якому також взяла участь NVIDIA та різні інвестиційні компанії. Загалом стартап отримав $6,6 мільярда, після чого відкрив кредитну лінію ще на $4 мільярди.