Синдикат кіберзлочинності заробив від 18 до 37 мільярдів доларів США й активізував свою активність у Південно-Східній Азії попри зусилля правоохоронних органів. Про це розповіло видання Bloomberg, посилаючись на звіт Організація Об’єднаних Націй (ООН).
“Загроза транснаціональної організованої злочинності в Південно-Східній Азії розвивається швидше, ніж будь-коли раніше в історії”, – йдеться у звіті Управління ООН з наркотиків та злочинності.
З початку пандемії країни регіону Меконгу такі, як М’янма, Камбоджа та Лаос стали осередком злочинних синдикатів. Вони використовують шахрайство у мережі для нелегального заробітку. Зокрема кіберзлочинці використовували романтичні схеми, шахрайство з криптовалютами, відмивання грошей та незаконні азартні ігри.
Кіберзлочинці використовують різні бізнес-моделі та нові технології для викрадення грошей. Серед їх інструментів є шкідливе програмне забезпечення, діпфейки, а також генеративний штучний інтелект. На додачу, вони займаються трафіком людей, які пізніше працюють у шахрайських центрах, казино та готелях.
“Величезні масштаби доходів, що генеруються у межах процвітаючої нелегальної економіки регіону, вимагають професіоналізації та інновацій у сфері відмивання грошей, і транснаціональні злочинні угруповання у Південно-Східній Азії стали лідерами світового ринку”, — йдеться у звіті ООН.
Нагадуємо, що раніше Rakuten Viber проводила опитування серед українців у результаті якого стало відомо, що 81% користувачів протягом минулого року стикалися з інтернет-шахрайством.
Завантаження коментарів …