Штат Каліфорнія почав регулювати продаж “тимчасових ліцензій” на цифровий контент. Продавці тепер повинні забезпечувати необмежений у часі доступ до придбаного контенту або завчасно інформувати перед покупкою, що доступ буде припинено в майбутньому. Це розповсюджуватиметься на такі товари як книги, фільми та відеоігри. Про це пише Ars Technica.
Губернатор Гевін Ньюсом підписав закон AB 2426, який захищає споживачів цифрових товарів від обману, коли вони купують контент, не знаючи, що доступ до нього надається лише тимчасово.
Закон забороняє “рекламувати або пропонувати до продажу ліцензований цифровий товар з умовами “купити”, “придбати” або будь-якими іншими умовами, які розумна людина зрозуміє як такі, що надають необмежене право власності на товар”.
Надалі продавці повинні чітко зазначати, що покупець отримує лише ліцензію на цифровий товар, а не купує його. Продавці також повинні чітко повідомляти, що доступ до цифрового товару може бути відкликаний, якщо продавець більше не зберігає права на ліцензування цього товару.
Також важливо, що ця інформація повинна бути розміщена там, де покупець її точно побачить, а не в умовах надання послуг чи примітках внизу опису продукту.
Є винятки для безплатних товарів і послуг за підпискою, які надають обмежений доступ залежно від тривалості підписки. А також, якщо доступ до продукту ніколи не буде скасовано, наприклад, коли користувачі купують постійне завантаження, до якого можна отримати доступ в офлайн-режимі, незалежно від прав продавця на ліцензування контенту.
Законотворці зазначають, що на розробку закону їх спонукали все більш часті випадки, коли власники втрачають доступ до продуктів, які вони придбали на умовах повноцінного товару. Одним із таких випадків є закриття доступу до гоночного симулятора The Crew від Ubisoft.
“Оскільки продавці продовжують відходити від продажу фізичних носіїв, потреба в захисті прав споживачів при купівлі цифрових носіїв стає все більш важливою, – каже авторка закону Жаккі Ірвін. – Законопроект AB 2426 гарантує, що неправдива та оманлива реклама продавців цифрових медіа, які неправдиво повідомляють споживачам про те, що вони є власниками придбаних ними товарів, відійде в минуле”.
Завантаження коментарів …