Європейська організація споживачів (BEUC) подала скаргу до регуляторних органів ЄС від імені споживачів 17 країн Європи про “недобросовісну практику” і порушення захисту прав споживачів в іграх із покупками внутрішньоігрової валюти. Про це пише TechCrunch.
Організація зазначає, що наявність внутрішньої валюти у грі спотворює сприйняття витрати у грошовому еквіваленті. Найбільше цьому спотворенню піддаються геймери до 18 років, які витрачають в середньому 39 євро на місяць. У скарзі згадуються такі ігри як Fortnite, Clash of Clans, Minecraft та EA Sports FC 24.
Організація пропонує європейським регуляторам низку заходів:
- Повна заборона на використання внутрішньоігрових і платних валют
- Врахування внутрішньоігрових покупок у вікових рейтингах ігор та обмеження доступу для осіб молодше 18 років
- Більша прозорість у тому, як ігри стягують плату за різні послуги
“Геймери не повинні покладатися на калькулятор щоразу, коли вони хочуть ухвалити обґрунтоване рішення про те, скільки вони хочуть витратити. Гроші, які вони витрачають, повинні відображатися в реальних грошах”, – йдеться в тексті скарги.
Video Games Europe, група, що представляє найбільших виробників відеоігор у регіоні, заперечує ці звинувачення. Вона зазначає, що купівля внутрішньоігрової валюти є усталеною практикою для геймерів. Організація також робить наголос, що такі покупки завжди несуть виключно добровільний характер та гравці мають можливість не витрачати ні копійки, граючи в Fortnite чи Clash of Clans.
Організація підтримує та просуває чесні та прозорі принципи придбання внутрішньоігрового контенту, зокрема за внутрішньоігрову валюту. Кодекс поведінки PEGI вимагає від розробників гарантувати, що реальна вартість є чіткою та однозначною в момент придбання внутрішньоігрової валюти.
Члени BEUC пояснюють небезпеку внутрішньоігрових покупок тим, наскільки популярними вони є – лише внутрішньоігрові покупки приносять більше доходів, ніж кіноіндустрія та музична індустрія разом узяті.
Завантаження коментарів …