Продуктова компанія Keiki має українське коріння та створює одні з найпопулярніших у світі застосунки для розвитку дітей. Як вона працює, розробляє та тестує свої продукти, ми поговорили з Інною Максименко, СЕО та засновницею Keiki.

Яка основна місія компанії Keiki? Чому ви вирішили створити застосунок саме для маленьких дітей?

Keiki – це продуктова компанія на перетині EdTech та GameDev, яка створює edutainment-застосунки для дітей віком від 2 до 8 років. Наша місія – зробити процес розвитку дітей інтерактивним, цікавим і захоплюючим, поєднуючи навчання з грою. Наш застосунок – це, по суті, перше знайомство маленької людини з цифровим світом, і воно має бути захопливим, пізнавальним і безпечним.

Коли я навчалася в школі, часто допомагала мамі, яка працювала в дитячому садку. Уже тоді я зрозуміла, що допомога у вихованні та навчанні дітей ніколи не буває зайвою. Чому ми вирішили створювати застосунок для найменших? Коли народилася ідея проєкту, ми підійшли до процесу серйозно. Звісно, ми аналізували ринок, і цей сегмент показував хорошу динаміку. Ми також знали, що нам буде дуже цікаво створювати такий продукт, адже, з одного боку, це застосунок для батьків, а з іншого – для дітей. І це буде перший застосунок, з яким взаємодіє маленька людина. Можна сказати, що ми допомагаємо виховувати майбутні покоління.

Keiki

Які основні цінності компанії Keiki? Як ці цінності впливають на розробку продукту та взаємодію з користувачами?

Зовсім недавно ми оновлювали цінності компанії. Світ змінюється, ми змінюємося, і наш продукт теж змінюється. Якщо порівняти першу версію застосунку, яку ми випустили у 2019 році, з тим, що ми маємо зараз, різниця колосальна. Ми досягли значного якісного зростання за цей час. Що стосується команди, коли ми починали проєкт, це була команда джунів із палаючими очима та невгамовною енергією, об’єднаних однією ідеєю та продуктом, і вони робили все, щоб він злетів. Але нас було всього 7 осіб. За п’ять років ми виросли до команди з 40 осіб і трансформувалися настільки, що зрозуміли — для того, щоб зробити наступний якісний ривок, потрібно трохи змінити фокус і змістити акценти у наших цінностях.

Зараз у нас 5 основних цінностей: emotional awareness, continuous motion, ownership, courage, value-driven mindset.

Хочу особливо підкреслити кілька з них. На даному етапі для нас надзвичайно важлива emotional awareness (емоційна обізнаність). Часто люди продовжують діяти так, як робили це раніше, не змінюючи підходів, і відповідно не отримуючи нових результатів. Іноді потрібно зробити стрибок віри або прийняти радикальне рішення. Ще одна важлива цінність — це continuous motion (постійний рух). Нам необхідно змінюватися, щоб залишатися актуальними в цьому світі. І це нормально, коли ми визнаємо, що вчора нам щось підходило, а сьогодні цей процес або формат роботи вже не є прийнятним. Ми постійно змінюємося і  хочемо йти в ногу з цим світом, а не доганяти його.

Як Keiki виділяється серед інших освітніх додатків на ринку? Які ваші конкурентні переваги?

Ми стартували пізніше, ніж багато наших конкурентів, і це дало нам перевагу в створенні продукту, орієнтованого на сучасних дітей. Наше завдання – бути постійно гнучкими, оновлювати контент, робити його кращим та більш корисним. Наша мета не в тому, щоб створити гру заради гри, а в тому, щоб підтримувати контент цікавим для дітей, і щоб батьки бачили в ньому користь. Тому, якщо порівняти нас з іншими застосунками, ми сучасні, яскраві та адаптивні.

Наскільки у вас велика команда? Чи є у вас офіс та співробітники в Україні? Як у вас організована робота?

Зараз у Keiki працює понад 40 осіб, більшість із них у Києві, але є співробітники в інших містах України, а також у Європі. До пандемії ми були орієнтовані на роботу в офісі й не вміли працювати дистанційно. Однак ковід показав нам, що ми можемо бути ефективними, працюючи віддалено. Коли почалася війна, ми не працювали кілька днів, але дуже швидко співробітники почали проявляти ініціативу, повідомляючи, що вони можуть допомагати та волонтерити, але при цьому продовжувати виконувати свої робочі обов’язки. Я дуже вдячна команді за це. Ми підлаштувалися під дистанційний формат. Нам, по суті, все одно, чи працює людина в офісі, чи ні – головне, щоб вона виконувала свою роботу. З усім тим, у нас є офіс у Києві – це душа нашого проєкту. Якщо люди хочуть, вони приїжджають сюди працювати. У нас гібридний формат роботи, усі зустрічі організовані таким чином, щоб кожен, незалежно від того, чи він в офісі, чи ні, міг підключатися до усіх дзвінків.

Щодо офісу, то з початку повномасштабної війни й враховуючи складну зиму, проблеми з електрикою, він став таким хабом, де людина завжди має доступ до інтернету, електрики, води, тут є бомбосховище. Тут покриті всі базові потреби, і ти не хвилюєшся, що раптово може зникнути світло. Ми завжди намагалися зробити наш офіс максимально комфортним і затишним – наприклад, нещодавно ми підрахували, що у нас є 52 живі рослини. Крім того, ми намагаємося зробити соціальне життя в офісі цікавим: організовуємо майстер-класи, граємо в настільні ігри. Часто буває так, що хтось, хто працює віддалено зі Львова чи Луцька, приїжджає в офіс просто, щоб побачити колег.

Інна Максименко, Keiki: "Наш застосунок – це, по суті, перше знайомство маленької людини з цифровим світом"

Як ви оцінюєте вплив Keiki на розвиток дітей? Які дослідження або відгуки підтверджують ефективність вашого продукту?

У нас є дуже багато щирих і радісних відгуків як від батьків, так і від бабусь і дідусів. Для нас це найголовніше підтвердження ефективності та важливості нашого продукту. Ми знаємо, що всі ці відгуки не куплені, а написані від щирого серця – і це для нас надзвичайно важливо. Наприклад, рейтинг нашого флагманського застосунку у США становить 4,6 зірки з понад 30 000 відгуків, а світовий рейтинг – 4,5 зірки з понад 110 000 відгуків. Це дуже високі показники. У нас є й негативні відгуки, які ми сприймаємо як зону росту. Ми отримуємо фідбек, що саме ми могли б покращити. Кількість позитивних відгуків значно перевищує кількість негативних, і це з урахуванням того, що люди в 99% випадків пишуть про те, що їм щось не сподобалося, і рідко діляться тим, що їм сподобалося. Тому потрібно дуже постаратися, щоб зробити щось так добре, аби батьки захотіли поділитися тим, як їм сподобалося.

Що стосується досліджень, то у нас налагоджений процес custdev. Тобто ми постійно спілкуємося з користувачами. Причому це користувачі з абсолютно різних країн світу, яким ми ставимо різноманітні запитання, вивчаємо їхні проблеми, бачимо запити та потреби дуже різних батьків і дітей.

Хто є вашою основною цільовою аудиторією? Як ви сегментуєте своїх користувачів?

У нашому застосунку є багато різноманітних ігор, і він спрямований на те, щоб допомагати розвивати дитину з ранніх років у різних напрямах – це і читання, і письмо, і соціально-емоційні навички, і креативність, і логічне мислення. При цьому ніколи не знаєш, що саме сподобається конкретній дитині. Ми працюємо з дітьми, і ти не можеш їх логічно переконати, що було б корисно підучити цифри, тому що це допоможе в майбутньому. Але ми можемо зробити це, лише створивши дуже захопливу, якісну і цікаву гру, яка сподобається дитині та захопить її.

Ми створюємо різноманітний контент, у якому різні діти можуть знайти щось цікаве, а батьки, яких турбують різні питання, можуть знайти контент, що допоможе їм розв’язати ці проблеми. Наприклад, у когось з дітей може виникати питання, що вони не знають букв, а хтось погано розмовляє. Або взяти наш розділ із healthy habits, де є контент, який навчає, що чистити зубки перед сном – це добре, так само як і вмиватися. Наша аудиторія – це всі батьки дітей від 2 до 8 років та самі діти, для яких наш контент може бути корисним і навчальним.

Які відгуки ви отримуєте від батьків та дітей щодо Keiki? Як ви використовуєте цей зворотний зв’язок?

Окрім того, що я вже розповіла про відгуки, у нас є команда підтримки. У нас є кілька електронних скриньок, на які користувачі можуть звертатися за допомогою. Щомісяця ми отримуємо приблизно 2000 звернень до підтримки. Користувачі також можуть залишати відгуки в App Store або Google Play під застосунком. Ми обробляємо всі заявки та намагаємося це зробити протягом 24 годин. Наша мета — не пропустити жодного запиту, тому що вони можуть вказувати на патерни, яких ми самі не помічаємо. До всіх відгуків ми ставимося дуже серйозно.

Як ви плануєте залучати нових користувачів та підвищувати лояльність наявних?

Custdev допомагає нам утримувати наших користувачів. Ми працюємо в трьох напрямках з нашим custdev:

Активні користувачі: Ми завжди опитуємо тих, хто активно користується нашим застосунком, регулярно платить і грає. Нам цікаво дізнатися, чому вони залишаються з нами, які у них є ще незакриті потреби та що ми можемо зробити для них. Розуміємо, що діти ростуть, і те, що їх недавно захоплювало, може стати неактуальним. Хоча діти не залишаться з нами назавжди, ми можемо продовжити цей час.

Колишні користувачі: Ми проводимо дослідження серед тих, хто користувався нашим застосунком і відмовився від підписки. Запитуємо, що саме їм не сподобалося, чому вони відмовились від підписки, щоб зрозуміти, що можна покращити або змінити.

Не наші користувачі: Це ті, хто взагалі не є нашими користувачами, можливо, користуються конкурентами. Ми запитуємо їх, що їм подобається у конкурентів, що краще, ніж у нас, на що нам варто звернути увагу.

Оскільки ми спілкуємось не тільки із задоволеними платниками, а й з іншими категоріями користувачів, ми прагнемо максимально об’єктивно оцінити загальну картину і постійно вдосконалюємось.

Коротко кажучи, наш контент привертає нових користувачів і утримує старих. Ми також активно рекламуємося в соціальних мережах. У нас є сторінки у Facebook та Instagram, де понад 380 тисяч підписників.

Інна Максименко, Keiki: "Наш застосунок – це, по суті, перше знайомство маленької людини з цифровим світом"

Які географічні ринки є для вас пріоритетними?

Keiki доступний по всьому світу (окрім Росії та Білорусі) і популярний у понад 140 країнах. Станом на липень 2024 року розподіл користувачів виглядає наступним чином: США (47,8%), Мексика (4,8%), Великобританія, Туреччина, Саудівська Аравія та Канада (по 3,2% кожна), Австралія (3,1%) та інші країни. За роки розвитку Keiki історично склалося так, що найкраще ми досягаємо результатів на англомовних ринках. Оскільки зараз триває війна, Україна не є нашим пріоритетним ринком, і ми зробили додаток безплатний для користувачів у нашій країні.

Варто зазначити, що ми працюємо з абсолютно різними ринками та не обмежуємося лише США. Наш застосунок адаптовано на 14 мов світу і входить до топів App Store не лише в США, Канаді, Австралії та Франції, але і на ринках Близького Сходу, таких як ОАЕ, Катар та інших. Наша мета – розвивати глобальний продукт і забезпечити доступ до Keiki дітям у різних частинах світу.

Як ви бачите співпрацю з освітніми закладами та педагогами? 

Попри те, що ми працюємо в B2C сегменті, іноді отримуємо запити від дитячих садків та інших освітніх установ. У майбутньому ми плануємо розвиватися і в цьому напрямку, але поки що не займалися цим, оскільки були дуже маленькою командою і зосереджені на максимальному забезпеченні корисності нашого продукту для батьків.

Як ви оцінюєте потенціал партнерств з іншими компаніями або брендами?

Ми створили чудовий світ всередині нашого застосунку з автентичними персонажами, які подобаються дітям. У кожного з них є своя історія. Коли ми створювали персонажів, ми опитували дітей і дізнавалися, що їм подобається. У майбутньому було б класно розвивати цей всесвіт – створювати іграшки з нашими персонажами, мультфільми з ними, але поки що це питання ресурсів. Проте тут є великий потенціал, і ми готові зайнятися цим з часом.