Чоловік з бічним аміотрофічним склерозом (БАС), який фактично втратив здатність говорити, зміг знову спілкуватися за допомогою мозкового імплантату Blackrock Neurotech, пише Reuters.
Про це йдеться в одному з двох нових досліджень, які опублікували в медичному журналі New England Journal of Medicine.
У межах одного дослідження пристрій Blackrock Neurotech імплантували 45-річному чоловіку. Він мав серйозні порушення мовлення, а зрозуміти його міг лише опікун.
Пацієнт говорив дуже повільно, вимовляючи близько семи слів на хвилину. Для порівняння, швидкість розмовної англійською мови в середньому становить близько 160 слів на хвилину.
Завдяки імплантату ситуація змінилася. За словами дослідників, пристрій дозволив чоловікову говорити зі швидкістю 32 слова за хвилину. Але змінилася не лише швидкість мовлення, а і якість – неправильно ідентифіковано було лише 2,5% спроб вимовити слова.
Щодо другого дослідження, то його учасницею була жінка – також із БАС. Їй імплантували пристрій компанії Medtronic. Це сталося ще сім років тому, коли їй було 58 років. Імплантат добре функціонував протягом шести років. Але з часом ефективність пристрою знизилася – це сталося не через технічні несправності, а через прогресування хвороби.
Нейрохірург Едвард Чанг із Каліфорнійського університету в Сан-Франциско вважає, що ці дослідження надають “нові переконливі докази швидкого прогресу в клінічно життєздатному практичному застосуванні” таких пристроїв для відновлення комунікації після паралічу.
Blackrock Neurotech, Medtronic, Synchron і Neuralink Ілона Маска є одними з компаній, які працюють над комерціалізацією інтерфейсів між мозком і комп’ютером. Neuralink цього року імплантувала чипи вже двом пацієнтам.
Завантаження коментарів …