Для військових сьогодні, 8 серпня 2024 року, запускають застосунок “Армія+”. Про це оголосив офіцер ЗСУ та керівник управління IT у Міністерстві оборони України Олег Берестовий.
Мета застосунку полягає в тому, щоб позбутися зайвих процесів, оцифрувати ті, які залишаються, та зробити їх доступними через “Армія+”. Це буде – поступово.
За словами Олега Берестового, в першому релізі в застосунку буде кілька сервісів: електронні рапорти, опитування, Армія ID.
“Через “Армія+” можна буде подавати рапорти в декілька кліків. Підписати його двома видами електронних підписів. Знаючи Армія ID командирів відправити рапорт на погодження. Після всіх погоджень, рапорт впаде в СЕДО бригади, де його підпише комбриг”, – пояснив Олег Берестовий.
Він конкретизував, що в першому релізі застосунку “Армія+” буде 11 найпопулярніших рапортів у чотирьох категоріях, з якими військові зіштовхуються по службі.
“Ми провели опитування 60к+ військових всіх родів військ та орієнтувались на напрацювання ГО “Принцип”. Згідно цих даних ми і взяли саме ці рапорти в перший реліз”, – уточнив він.
Також Олег Берестовий зауважив, що військових нативно запитають про особисті деталі рапортів, що займе 2-3 хвилини.
Крім того, в застосунку “Армія+” можна буде розуміти, на якому етапі рапорт і яка його доля. Ніхто не зможе його “загубити” або порвати на очах. Всі дії зафіксовані.
“Електронні рапорти мають таку ж юридичну силу, як і паперові. Це зафіксовано у змінах до порядку ведення рапортів. У вас буде доступ до цієї нормативки, щоб парирувати це командирам, які захочуть саботувати зміни)”, – підкреслив Олег Берестовий.
Ще один сервіс першого релізу застосунку “Армія+” – це модуль опитувань. У такий спосіб Міноборони хоче спілкуватися напряму на важливі теми, які впливатимуть на ухвалення рішень щодо подальших змін. Час від час тут проводитимуть опитування, приміром, чи задоволені військові забезпеченням продуктами або формою, що варто покращити тощо.
“Деякі опитування будуть з відкритими результатами. Щось ми залишимо собі для аналізу. Тому беріть в них участь за можливості”, – закликав керівник управління.
Щодо сервісу Армія ID, то зараз він потрібен для безпечної ідентифікації в системі один одного для погоджень рапортів. Потім це буде ключем до всіх бойових систем військового. В результаті Армія ID трансформується в повноцінний електронний військовий документ – робота над цим ведеться.
“Далі ми будемо випускати додаткові продукти в “Армія+” на регулярній основі. Наступним прийде з оновленням у вересні великий модуль Навчання. Він в нас готовий, але ми вирішили взяти більше часу на створення якіснішого контенту з топовими спікерами”, – написав Олег Берестовий.
“Армія+” не зберігає персональні дані, вони підтягуються з банку та реєстру “Оберіг”. Якщо девайс військового потрапить до ворога, то адміністратори заблокують “облікову”. Система підключена до “потужної команди моніторингу кіберінцидентів. Пройшли КСЗІ, є сертифікат”. Проте жодна система не є непробивною, тому робота над безпекою додатку відбуватиметься постійно.
Олег Берестовий також назвав дві проблеми, які потенційно виникнуть: впровадження та ідентифікація, як військовослужбовця.
“Щодо впровадження ми очікуємо можливий саботаж по командирській вертикалі. Бо людям притаманно не довіряти чомусь новому. Ми з ГШ для цього приготували купу розʼяснень, інструкцій та адміністративних методів впливу. Але і розраховуємо на ненасильницький вплив знизу вверх”, – акцентував він.
Реєстрація в системі, як військовослужбовця проходитиме через обмін із реєстром “Оберіг”. Через те, що багато хто мобілізовувався не через свої ТЦК, а де довелось.
Водночас Олег Берестовий уточнив, що застосунок “Армія+” було створено військовими для військових.
“Залогуватись та використовувати “Армія+” зможуть тільки військовослужбовці ЗСУ. Підрозділи МВС та інших ми хочемо та зможемо підключати за запитом від відомств”, – написав керівник управління.
Застосунок уже можна завантажити в Google Play та App Store.
Завантаження коментарів …