Meta представила нову модель штучного інтелекту Llama 3.1. Компанія заявляє, що нова нейромодель зможе змагатися з найпотужнішими пропозиціями від конкурентів, таких як OpenAI та Google, повідомляє Bloomberg.

Генеральний директор Meta Марк Цукерберг заявив, що чат-бот Meta, створений на базі Llama, має “сотні мільйонів” користувачів. Він очікує, що до кінця року цей чат-бот стане найпоширенішим у світі. Крім того, Цукерберг вважає, що інші компанії також використовуватимуть Llama для навчання власних моделей штучного інтелекту.

“Я думаю, що найважливішим продуктом для ШІ-помічника буде те, наскільки він є розумним, – каже Марк Цукерберг в інтерв’ю. – Моделі Llama, які ми створюємо, є одними з найдосконаліших у світі”.

Цукерберг сказав, що навчання моделей Llama 3 коштувало “сотні мільйонів доларів [США]” обчислювальних потужностей, та він очікує, що майбутні моделі коштуватимуть ще дорожче.

“У майбутньому це будуть мільярди та багато мільярдів доларів [США] обчислювальної потужності”, – сказав він.

На його думку, інші компанії у сфері штучного інтелекту витрачають занадто багато грошей – надмірно ростуть. У 2023 році Meta спробувала скоротити деякі свої витрати, скоротивши тисячі робочих місць.  Цукерберг назвав це “роком ефективності”.

Проте іншою стороною таких поміркованих витрат є відставання від конкурентів.

“Якщо штучний інтелект буде настільки ж важливим у майбутньому, як і мобільні платформи, то я просто не хочу бути в ситуації, коли ми отримуємо доступ до ШІ через конкурента”, – підкреслив Цукерберг.

Гендиректор Meta виказує своє розчарування тим, що компанії доводиться покладатися на Google та Apple для розповсюдження своїх додатків на смартфонах.

Попри обіцянку зробити Llama відкритою, Цукерберг та інші топ-менеджери компанії тримають у секреті набори даних, які використовуються для навчання Llama 3.1.

“Попри те, що вона відкрита, ми розробляємо її також і для себе”, – пояснив він.

За словами Цукерберга, Meta використовує загальнодоступні пости користувачів із Facebook та Instagram, а також інші “власні” набори даних, які компанія ліцензувала, не розкриваючи подробиць.

Він також відкинув ідею про те, що навчання Llama на даних із постів у Facebook та Instagram є ключовою перевагою.

“Багато публічних даних на цих сервісах ми дозволяємо індексувати в пошукових системах, тому я думаю, що Google та інші насправді мають можливість використовувати багато з цих даних”, – зауважив він.

У квітні Meta повідомила інвесторам, що планує витратити цього року на мільярди доларів США більше, ніж очікувалося спочатку, і основною причиною цього є інвестиції в ШІ.

Очікується, що до кінця року компанія отримає близько 350 000 графічних процесорів NVIDIA Corp. H100 GPU до кінця року. Чипи H100 стали базовою технологією, яка використовується для навчання великих мовних моделей, таких як Llama і ChatGPT, і можуть коштувати десятки тисяч доларів США за штуку.

Критики підходу Meta до ШІ з відкритим вихідним кодом вказують на можливість зловживань або побоювання, що технологічні компанії геополітичних конкурентів, таких як Китай, будуть використовувати технології Meta, щоб не відставати від своїх американських колег.

Цукерберг більше стурбований тим, що закриття доступу до технологій з інших частин світу зрештою може завдати шкоди.

“Є одна думка, яка звучить так: “Гаразд, нам потрібно все це заблокувати, – сказав він. – Я вважаю, що це дуже неправильно, тому що США процвітають завдяки відкритим і децентралізованим інноваціям. Я маю на увазі, що саме так працює наша економіка, саме так ми створюємо дивовижні речі. Тому я вважаю, що закриття всього на замок зашкодить нам і зробить нас, швидше за все, не лідерами”.

Він також додав, що нереалістично думати, що США коли-небудь випередять Китай на роки, коли справа доходить до розвитку ШІ, але зазначив, що навіть невелика, багатомісячна перевага може з часом “скластися” і дати США явну перевагу.