В українських юридичних та фізичних осіб з'явилася нова можливість для підписання документів з європейськими партнерами. Система електронного документообігу Schrift (Шрифт) запровадила функцію, яка дозволяє використовувати як українські, так і європейські кваліфіковані електронні підписи (КЕП) на одній платформі.
Це перше подібне рішення в Україні – воно дасть змогу зручніше та швидше підписувати із європейськими партнерами спільні документи: міжнародні контракти, рахунки, звірки тощо.
"У системі Шрифт відтепер можна використовувати не лише українські, а й європейські ключі КЕП. Для підписання не потрібно встановлювати спеціальні програми, достатньо веб-браузера. Контрагент може підписати документ безкоштовно, навіть без створення свого акаунта – у гостьовому інтерфейсі", – пояснив керівник компанії "Острин ЛТД", розробника системи електронного документообігу Шрифт, Григорій Луцай.
Донедавна сторони документообігу використовували окремі системи для підписання. Тепер українці мають можливість працювати з документами із європейськими партнерами на єдиній платформі. Ці електронні підписи мають юридичну силу як в Україні, так і в Євросоюзі. Верифікацію підпису можна здійснити безпосередньо в системі Шрифт або через офіційні ресурси, такі як czo.gov.ua та ec.europa.eu.
Як відомо, в ЄС не використовують алгоритм підписання ДСТУ, які застосовується в більшості сертифікатів ключів, котрі випускаються в Україні. Тому Мінцифри у своїй інформації рекомендує використовувати українські КЕПи з міжнародним сертифікатом, наприклад, Дія.Підпис.
До взаємного визнання українських та європейських КЕПів діє порядок, який дозволяє визнавати українські КЕПи в ЄС як удосконалені. Вони нижчі за рівнем довіри, але теж мають силу доказу в європейських судах.
Schrift (Шрифт) – онлайн система електронного документообігу, управління завданнями та комунікаціями. Має компанії в Україні та Євросоюзі.