Microsoft та Qualcomm роблять велику ставку на нові комп’ютери зі штучним інтелектом, зокрема комп’ютери Copilot+, які мають вбудований чип для обробки завдань на основі ШІ. Однак, як йдеться у новому звіті від Bloomberg, поки що до такої ідеї ставляться скептично.

Лише 3% комп’ютерів, які будуть поставлені цього року, відповідатимуть порогу обчислюваної потужності? встановленому Microsoft, щоб вони могли вважатися ШІ-комп’ютерами. Однак, щоб подібні пристрої перестали бути чимось нішевим, виробники мають давати ширший асортимент, а розробники ПЗ повинні використовувати ці потужності повністю.

Однак із програмним забезпеченням вже є проблеми, адже поки що потужності окремих чипів для штучного інтелекту практично не використовуються. Компанії на кшталт Adobe, Salesforce та SentinelOne відмовилися переробляти свої інструменти для локальної роботи та натомість скористалися хмарним рішенням.

Попри це, представник Microsoft розповів, що розробники ПЗ “проявили великий ентузіазм” у створенні програм для використання нового обладнання, а відгуки користувачів про нові пристрої були “приголомшливими”.

Qualcomm також покладає великі надії на нові комп’ютери. Компанія заявляє, що готова кинути виклик домінування Intel у сфері комп’ютерних процесорів. HP та Dell своєю чергою сподіваються, що нові ШІ-комп’ютери розпалять інтерес користувачів, але для цього їм потрібно забезпечити відповідність продуктивності цих комп’ютерів до їхнього маркетингу.

Представник HP заявив, що компанія працює з постачальниками програмного забезпечення над створенням нових можливостей для комп’ютерів зі штучним інтелектом, одночасно просуваючи існуючі функції, такі як переклад у реальному часі.

Засновник і головний виконавчий директор Dell Майк Делл вважає, що ШІ-комп’ютери мають потенціали, щоб збільшити кількість покупок дорожчих комп’ютерів.

“Чи хотіли б ви купити ПК, який не здатний виконувати ті завдання зі штучним інтелектом, які вам знадобляться у майбутньому? Я так не думаю”, – каже Делл.

Попри скептицизм, ознаки успіху також присутні. Комп’ютери зі штучним інтелектом, або ж Copilot+, які почали з’являтися у червні, займали п’яту частину від усіх проданих ПК. Технічно підковані споживачі, які займаються створенням контенту, швидше переходять на нові пристрої, водночас не настільки зацікавлені у технологіях споживачі ще “розгублені” щодо необхідності таких машин.

Серед інших переваг нових комп’ютерів, які використовують чипи Qualcomm, є їхня більша автономність. За даними компанії, її чипи на базі ARM можуть давати дні роботи без додаткової підзарядки. Один з аналітиків Techsponential зазначив, що ключовою перевагою нових пристроїв є їхня робота від батареї, а не функції штучного інтелекту.

Повертаючись до теми програмного забезпечення, окрім адаптації локальних функцій штучного інтелекту, ARM-комп’ютери також страждають від того, що ще далеко не всі розробники адаптували свої програми для архітектури. Застаріле ПЗ досі використовується на багатьох підприємствах, тож неможливість використовувати той чи інший софт є великим елементом стримання популярності ШІ-комп’ютерів.

Нові комп’ютери зі штучним інтелектом також є на 48% дорожчими за опції без ШІ, а Intel та AMD також готуються до випуску власних ШІ-комп’ютерів, які матимуть набагато менше проблем, адже не потребуватимуть від розробників створення програм для нової платформи.