Мелодії, які лунають у сучасних хіт-парадах, стали менш складними, ніж у минулому. Ці зміни – принаймні частково – можуть бути пов’язані з появою нових музичних жанрів, пише The Guardian.

Про це свідчать результати дослідження з Лондонського університету королеви Марії, опубліковані в журналі Scientific Reports. Втім, його автори кажуть – це не означає, що музика деградує.

“Я вважаю, що інші аспекти музики стають більш складними, а мелодії стають простішими, щоб компенсувати це”, – пояснила співавтора дослідження Маделін Гамільтон.

За її словами, у попередні десятиліття музика створювалася за допомогою декількох інструментів. Натомість сучасні треки включають багато шарів і звукових текстур.

Автори дослідження вивчали пісні, які потрапляли в першу п’ятірку музичного чарту за версією американського журналу Billboard в період із 1950 по 2022 рік. До них увійшли Heartbreak Hotel Елвіса Преслі, Hey Jude групи The Beatles, Vogue Мадонни, Poker Face Леді Гаги та Irreplaceable Бейонсе.

Вони проаналізували вісім характеристик, які стосуються висоти звуку та ритмічної структури мелодій. Результати показали, що середня складність мелодій з часом знизилася, з двома великими падіннями в 1975 і 2000 роках, а також меншим падінням в 1996 році.

Маделін Гамільтон вважає, що одним з пояснень є зростання кількості різних музичних жанрів, причому перше падіння відбулося приблизно в той час, коли стали популярними арена-рок і диско музика.

Водночас аналіз показав, що в хіт-парадах збільшилася кількість нот, які співаються за секунду. Особливо це помітно з 2000 року.