Євросоюз розпочав чергове розслідування через побоювання, що Meta робить недостатньо для захисту психічного та фізичного здоров’я дітей, які користуються соцмережами Facebook та Instagram, повідомляє The Verge.

У межах розслідування Єврокомісія оцінить, чи порушила Meta правила, передбачені європейським “Законом про цифрові послуги” (Digital Services Act, DSA).

Єврокомісія заявляє, що користувацький інтерфейс і алгоритми Facebook та Instagram можуть викликати “поведінкові залежності у дітей” і створювати “ефект кролячої нори”.

ЄС також стурбований тим, що Meta не робить достатньо для запобігання доступу неповнолітніх до неприйнятного контенту, а її інструменти перевірки віку можуть не бути “розумними, пропорційними та ефективними”.

Крім того, буде оцінено, чи забезпечують системи рекомендацій контенту та стандартні налаштування конфіденційності Meta достатній рівень конфіденційності, безпеки та захисту для неповнолітніх.

Формального терміну для розгляду справи не встановлено, але ЄС дозволено вживати тимчасові примусові заходи щодо Meta, поки воно триває. Якщо буде встановлено, що Meta порушує правила DSA, на неї можуть накласти штраф у розмірі до 6% від глобального доходу компанії.