Після 32 років роботи закривається архів ПЗ Hobbes OS/2. Він перестане існувати вже 15 квітня 2024 року. Про це оголосив Університет штату Нью-Мексико (NMSU), повідомляє Ars Technica.

Це означає завершення цілої епохи, адже цей архів був ключовим ресурсом для користувачів операційної системи IBM OS/2 та її наступників, які колись конкурували з Microsoft Windows.

«Ми ухвалили важке рішення більше не розміщувати ці файли на hobbes.nmsu.edu. Хоча я не можу вдаватися в подробиці, нам довелося оцінити наші пріоритети та ухвалити важке рішення про припинення роботи сервісу», – йдеться в заяві NMSU для The Register.

Проєкт працює на базі факультету інформаційно-комунікаційних технологій Університету штату Нью-Мексико в Лас-Крусес. Hobbes OS/2 починався як FTP-сайт. Зараз він вважається одним із найстаріших архівів програмного забезпечення в інтернеті, подібно до архівів Мічиганського університету та проєкту ibiblio в Університеті Північної Кароліни в Чапел-Гілл.

«Після багатьох років роботи сайт hobbes.nmsu.edu буде виведений з експлуатації і більше не буде доступним. Станом на 15 квітня 2024 року цей сайт більше не існуватиме», – сказано в офіційному повідомленні проєкту.

Однак файли, які зберігаються на Hobbes OS/2, не будуть втрачені, оскільки існують дзеркала архіву. Попри це, втрату проєкту називають культурним ударом.

Архів називають безцінною цифровою капсулою часу. Тут можна знайти сторінку «50 найпопулярніших завантажень», яка включає звукові та графічні редактори, а також збірки поштового клієнта Thunderbird для OS/2.

Hobbes OS/2

Hobbes OS/2 містить тисячі ігор, програм, утиліт, засобів розробки програмного забезпечення, документації та серверного програмного забезпечення для OS/2.