Перша у світі часткова трансплантація серця, яку виконали майже два роки тому, призвела до позитивних результатів. Пацієнт тепер має функціонуючі клапани та артерії, які ростуть паралельно з трансплантатом. Про це пише Interesting Engineering.

Операцію виконали спеціалісти Duke Health. Навесні 2022 року вони провели процедуру дитині, яка потребувала нового серцевого клапана.

Досі в подібних ситуаціях лікарі використовували неживі тканини, але вони не росли разом із маленькими пацієнтами. Це означало, що діти потребували частої заміни серцевих клапанів та ризикованих операцій. Але нова процедура дозволяє цього уникнути.

Лікарі Duke Health опублікували дослідження в Journal of the American Medical Association. Їхній інноваційний метод дозволяє виконувати операцію, після якої трансплантати продовжуватимуть рости разом із дитиною.

Ще один позитивний результат у тому, що процедура часткової трансплантації серця потребує лише чверті звичайних імунодепресантів, необхідних для повної трансплантації серця. Це може бути значною перевагою, потенційно позбавляючи пацієнтів від шкідливих побічних ефектів.

Крім того, новий метод дозволяє проводити особливий вид трансплантації серця за принципом «доміно». У цьому процесі одне серце може допомогти двом людям.