Ситуація навколо роз’єму живлення “12VHPWR” залишається не вирішеною. Навіть після внесення змін у роз’єм та перейменування його у “12V-2×6”, компанії все ще переймаються щодо правильного підключення живлення відеокарт. Компанія SeaSonic тепер рекомендує згинати кабелі за допомогою фена під час встановлення. Зокрема, будь-який GPU серії RTX 40, який використовує кабель живлення 12VHPWR або 12V-2×6, повинен мати свої кабелі, зігнуті за допомогою «м’якого джерела тепла» перед встановленням у ваш корпус.

Ця рекомендація надійшла з офіційної сторінки підтримки SeaSonic під назвою “RTX 4xxx and 12VHPWR / 12V-2×6 Cable Guidance”. Там також міститься список рекомендованих блоків живлення для графічних процесорів серії RTX 40**. Ось так виглядає посібник від щодо підключення живлення відеокарти:

SeaSonic офіційно рекомендує використовувати фен для згинання кабелів живлення RTX 4090 перед встановленням

“Ми розуміємо, що може знадобитися зігнути кабелі, щоб вставити їх у корпус. Якщо виникає така необхідність, то це необхідно зробити, дотримуючись наведених нижче рекомендацій:

  • Від’єднайте кабель 12VHPWR/12V-2×6 від джерела живлення та карти GPU.
  • Обережно використовуйте джерело слабкого тепла (наприклад, фен), щоб обережно нагріти ділянку кабелю, де ви хочете зробити вигин.
  • Обережно вставте роз’єми в блок живлення та GPU.
  • Переконайтеся, що роз’єми встановлено належним чином, а засув роз’ємів зафіксовано та зафіксовано на місці із клацанням.
  • Дуже важливо, щоб після правильного встановлення роз’ємів не згинати кабелі та не прикладати до роз’ємів непотрібних зусиль ні з боку джерела живлення, ні з боку графічного процесора.”

Сильніше за все від проблем з цим роз’ємом страждають власники відеокарт GeForce RTX 4090. Наприклад, блогер Northridgefix повідомляє, що йому доводиться лагодити сотню RTX 4090 на місяць через цей новий стандарт підключення живлення. Тобто, можна сказати, що GeForce RTX 4090 та стандарт 12VHPWR протипоказані один одному. Коли офіційна служба підтримки Seasonic Power Supply тепер пропонує злегка попередньо розплавити ваші кабелі, щоб безпечно зігнути їх під зручнішим для встановлення кутом – щось пішло не так.