2023 рік продемонстрував стійкість та мужність ІТ-галузі в Україні. Попри виклики та економічну кризу, згідно з IT Research Ukraine 2023, українське айті продовжує розвиватися: кількість айтівців збільшилася на 8 % — до 307 000, а середня зарплатня зросла до $2630, що на $270 більше, ніж минулого року. Проте, за результатами дослідження DOU, кількість вакансій найменша за останні 5 років — 48 754, а 25 % опитаних айтівців звільнили.

Однак треба мати реалістичний погляд на ринок праці: одна з найбільших проблем, з якими стикаються технологічні компанії, — кваліфіковані спеціалісти. Недостатньо просто отримати роботу та забути про свій розвиток як професіонала. Надзвичайно важливо продовжувати вчитися, розширювати інструментарій та список скілів і відбивати це у своєму резюме.

Наприклад, розробники, які знають більшу кількість мов, ніж потребує їхня посада, мають вищий шанс отримати та зберегти роботу.  Так само як і спеціалісти з кібербезпеки, що беруть участь у хакатонах, — просто завдяки демонстрації ініціативності та задоволення від викликів. Такі речі доповнюють резюме та допомагають виділитися.

ІТ-професії, що матимуть попит у 2024 році

Програмування, фронтенд- і бекенд-розробка

Згідно з 2023 HackerRank Developer Skills Report, лише близько 20 % тестів, які ІТ-кандидати мали виконати, щоб отримати роботу, вимагали знання певної мови програмування. Серед них найбільш популярні — це Java, Python, SQL, C++ і JavaScript. 

Аналітика та інженерія даних

Великі обсяги даних, які компанії збирають про свої продукти, клієнтів та конкурентів, кваліфіковані спеціалісти можуть сортувати, аналізувати та перетворювати на ключі до міцного бізнесу. Це зростальна галузь, яка пропонує аналітикам складні головоломки.

Інформаційна безпека

Питання кібербезпеки залишається одним з основних пріоритетів для багатьох компаній, незалежно від галузі. Особливо актуальним це стає з розвитком ШІ, який шахраї використовують для створення правдоподібних фішингових атак.

DevOps

Це відносно нова сфера, яка швидко розвивається та прагне стратегічно поєднати й гармонізувати процес командної взаємодії різних спеціалістів, забезпечуючи безперебійну роботу всього проєкту. Потребує досвіду, проте новачки також можуть спробувати себе.

Штучний інтелект і машинне навчання

Технології ШІ й автоматизації продовжать свій розвиток, а відповідні професіонали, які готові постійно вчитися та розвиватися разом з технологією, займатимуть перші місця у списках рекрутерів. Це одна з професій для тих, хто готовий розвиватися протягом всієї кар’єри.

Хмарні обчислення

Хмара — новий інструмент, який ще розвивається і потребує широкого кола професіоналів для проєктування, обслуговування та підтримки систем. Щоб стимулювати цифрову трансформацію, хмарні інженери матимуть попит в усіх галузях.

Різдвяні сертифікати в robot_dreams — подарунок для зростання в ІТ

Зважаючи на бурхливий розвиток ІТ-сфери, єдиний робочий спосіб витримати конкуренцію — застосовувати концепцію безперервного навчання, яка полягає в постійному поглибленні ваших знань та навичок, їх вдосконаленні та ініціативі у розширенні кругозору. Це актуально не тільки для новачків, які отримали свою першу роботу, але й для тих, хто претендує на підвищення та просування в кар’єрній ієрархії.

Саме для таких людей ми в robot_dreams згенерували подарунки — різдвяні сертифікати зі знижками до 42 % на всі наші курси

Принцип дії сертифікатів простий: обираєте знижку, купуєте сертифікат для себе, рідних чи колег та використовуєте його для навчання на ІТ-курсах нашої платформи протягом усього 2024 року.

Чим запам’ятався 2023-й і в яких напрямах розвиватися у 2024-му: інсайти від ІТ-школи robot_dreams

Спецпропозиція діє до 30 грудня. Повний перелік напрямів та деталі про навчання вже можна дізнатися на нашому сайті.

Де набувати актуальних скілів для підтримки конкурентоспроможності

Завжди можна розвиватися самостійно, але результативніший шлях — працювати з досвідченим наставником і переймати його експертизу. В robot_dreams ми:

  • запускаємо навчання лише з актуальних професій: від аналітики й тестування ― до розробки ігор, блокчейну і машинного навчання. І забезпечуємо якісну онлайн-освіту, розвиток технічних фахівців та активацію їхніх нових навичок; 
  • розкриваємо складні теми та залучаємо найкращих лекторів з топових ІТ-компаній, які дають максимум практики та мінімум теорії, діляться зворотним зв’язком і відкриті для обговорення питань зі студентами;
  • будуємо нетворкінг та надаємо студентам чудову освіту й можливості для роботи та спілкування після навчання. 

Якщо плануєте просуватись в ІТ, перейнявши досвід лекторів з Amazon, Google, Microsoft, Grammarly, Airbus, Meta, Bolt, Wise та інших технологічних гігантів, — чекаємо вас у robot_dreams.

Обрати сертифікат