Україна та американська компанія Westinghouse підписали угоду про закупівлю обладнання для енергоблока №5 Хмельницької АЕС. Його будуватимуть за американською технологією АР1000. Про це повідомляє Міністерство енергетики України.

Документ у присутності міністра енергетики Германа Галущенка підписав президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та головний виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман.

«Таких реакторів не було в Україні, їх немає на пострадянському просторі, поки немає в Європі. Це – одна з найпрогресивніших технологій в атомній енергетиці, яка дає можливість підтримувати системи безпеки атомних станцій навіть у разі блекаутів і відсутності дизель-генераторів або інших систем живлення», – заявив міністр енергетики.

Петро Котін пояснив, що отримання обладнання має важливе значення для української енергосистеми, оскільки фактична потужність блоків АР1000 становить 1100 МВт, тоді як наразі найпотужніші в Україні атомні блоки – 1000 МВт. Він також додав, що будівництво відповідних потужностей розпочнеться відразу після ухвалення Верховною Радою необхідного закону.

Водночас Патрік Фрагман звернув увагу на надійність технології.

«Сьогодні п’ять блоків АР1000 експлуатуються у світі, зокрема в США та Китаї, ще п’ять – майже готові до пуску. Польща і Болгарія зацікавлені у будівництві таких реакторів, так само як низка інших країн», – розповів він.

Як відомо, загалом в Україні планують збудувати 9 енергоблоків за технологією АР1000. Перші два з них будуватимуть на майданчику Хмельницької АЕС.