Кіберфахівці Служби безпеки України та спеціалісти «Київстару» у взаємодії з іншими державними органами продовжують роботи з відновлення мережі після хакерської атаки. Про це йдеться в повідомленні СБУ в Telegram.

«Цифровій інфраструктурі «Київстару» було завдано критичних уражень, тому відновлення всіх послуг із дотриманням необхідних протоколів безпеки вимагає часу», – сказано в повідомленні.

За попередніми розрахунками, 13 грудня планується відновити фіксований інтернет для домогосподарств, а також розпочати запуск мобільного зв’язку та інтернету.

Згідно з інформацією СБУ, відповідальність за атаку вже взяло на себе одне з російських псевдохакерських угруповань.

«Воно є хакерським підрозділом головного управління генштабу збройних сил рф (більш відомого як гру), яке таким чином публічно легалізує результати своєї злочинної діяльності», – йдеться в повідомленні.

Крім того, СБУ продовжує документувати кібератаку рф по цивільній інфраструктурі України як черговий воєнний злочин рашистів.

Нагадаємо, що учора вранці частина абонентів «Київстару» заявила про повну відсутність мережі. Згодом мобільний оператор повідомив про потужну хакерську атаку, яка спричинила масштабний збій. За інформацією компанії, станом на 20:00 12 грудня спеціалісти частково відновили роботу послуг фіксованого зв’язку.