Внутрішня побудова сучасних смартфонів частіше за все потребує чималих навичок, додаткових інструментів та суворого дотримання інструкцій від виробників, іноді навіть для заміни банальних запчастин. Про складні випадки ремонту взагалі годі й казати. Тому особливо флагманські пристрої частіше за все отримують низькі бали за ремонтопридатність в заліку від спеціалістів iFixit. Але не Fairphone.

На це звернуло увагу видання The Register.

Практично кожний новий смартфон все ще залишає закритий корпус, що вимагає користувачів звернутися до сервісних центрів у випадку, скажімо, заміни батареї. Як продемонстрували в iFixit, Fairphone 5 можна самостійно відкрити та встановити новий (або змінний) акумулятор. Це так само просто, як і було в класичних стільникових телефонах.

Як і попередні моделі, Fairphone 5 продовжує стрік з найвищим балом ремонтопридатності від iFixit

При цьому Fairphone 5 має захист від води та пилу за стандартом IP55. Це дозволить пристрою опинитися навіть під струменем води, а не лише захищає від крапель, як було раніше. 

Майже так само просто в пристрої можна замінити й окремі компоненти, на кшталт порту USB-C чи модулі камер, для чого лише знадобиться маленька викрутка.

Проте з платами все стало трохи складніше. Їх побудова та розміщення відтепер більше нагадують такі в стандартних смартфонах, а не зібрані окремим модулем, як у попередника. Компанія наголосила, що це є вимушеним кроком, на який довелося піти заради збільшення батареї. При цьому користувачу залишили необхідні позначки на конекторах, що дозволить не розгубитися у випадку самостійної заміни.

Складним елементом для заміни залишився дактилоскопічний датчик, який ще й продається окремо. Однак з урахуванням малої кількості відмов та інших переваг нового Fairphone, в iFixit вирішили не понижувати остаточної оцінки гаджета.

Таким чином Fairphone 5 отримав 10 балів ремонтопридатності з 10 можливих. Наразі саме цьому виробнику належать найвищі бали серед усіх розібраних смартфонів у рейтингу iFixit.

Нагадаю, що Fairphone 5 з’явився наприкінці літа цього року. Голландський виробник робить акценти на ремонтопридатності та екологічності своїх смартфонів, також має забезпечити нові пристрої п’ятьма «великими» оновленнями Android, ще й вісім років надсилатиме патчі безпеки.

На сторінці продукту компанія також робить окремий акцент на простоті заміни окремих елементів пристрою. Для демонстрації, дівчину з HR-департаменту попросили власноруч замінити один з модулів камери, що (спойлер!) їй успішно вдалося зробити за пару хвилин.

Вартість Fairphone 5 в Європі становить €699.