EXODUS – наукова-фантастична рольова гра від студії Archetype Entertainment, що заснована колишніми співробітниками BioWare. Вони збираються створити найкращу фантастичну RPG усіх часів. І є шанс, що їм це вдасться.

Тому що керує Archetype Entertainment Джеймс Олен, людина, яка 22 роки пропрацювала у BioWare на посаді ведучого дизайнера та креативного директора таких ігор, як Baldur’s Gate (1998), Baldur’s Gate: Tales of the Sword Coast (1999), Baldur’s Gate II: Shadows of Amn (2000), Neverwinter Nights (2002), Star Wars: Knights of the Old Republic (2003), Dragon Age: Origins (2009) та Star Wars: The Old Republic (2011). Крім того, Олен працював і над першою Mass Effect (2007).

А ведучий сценарист Archetype Entertainment – Дрю Карпишин, головний сценарист Mass Effect (2007) та Mass Effect 2 (2010), автор романів по Mass Effect (насправді непоганих) та Star Wars.

Студія Archetype Entertainment була створена у 2019 р., як підрозділ Wizards of the Coast, володарів торговельних марок Dungeons & Dragons та Magic: The Gathering, в Остіні, Техас, там саме де розміщується одна зі студій BioWare. Звісно ж, багато працівників BioWare пішли до Олена та Карпишина.

За сюжетом в EXODUS людство покинуло Землю що вмирає, та знайшло новий дім у ворожій галактиці. Тут земляні аутсайдери, які борються за виживання. Персонаж гравця – один з Мандрівників, останньої надії людства. Їх завдання – викрадати інопланетну зброю та технології у наймогутніших істот у всесвіті, Небожителів, найбільшого ворога людства. Але є проблема – уповільнення часу. Дня для Мандрівника у міжзоряних місіях перетворюються на десятиліття вдома. Основна фішка гри – гравець зможе відчути наслідки зроблених ним виборів через десятиріччя. Сюжетний трейлер EXODUS присвячений саме таким наслідкам.

Одного з персонажів гри озвучить відомий актор Меттью Мак-Конагей. EXODUS розробляється для PlayStation 5, XBOX Series X|S та Windows ПК. Дати виходу у гри поки що немає.

Нагадаємо, нещодавно BioWare презентувала тизер наступної частини Mass Effect. Цікаво, хто встигне першим, BioWare чи ex-BioWare?!