Як і було анонсовано місяць тому з 20 листопада 2023 р. Steam застосував нову цінову політику для країн Латинської Америки та регіону MENA (Middle East and North Africa). У результаті ціни на деякі ігри підскочили на сотні та тисячі відсотків. Про це пише PC Gamer.

Серед інших корегувань з 20 листопада валютою для Аргентини та Туреччини в Steam став американський долар, замість аргентинських песо та турецьких лір. Це пов’язано зі значним рівням інфляції у цих країнах, 185% в Аргентині та близька 60% у Туреччині, який змушує розробників постійно коректувати регіональні ціни.

У результаті ціни виросли на сотні, а часом і на тисячі відсотків. Особливо це помітно по інді-іграм, які раніше коштували в Аргентині та Туреччині дійсно копійки. Наприклад, вартість популярної Stardew Valley виросла на +2900%. У випадку AAA-ігор, наприклад, Far Cry 5, йдеться про +240%.

Звісно ж, зростання цін не однаково зачепило усі ігри, та сама Baldur’s Gate 3 подорожчала лише на 24%, з $28,25 до $35. Starfield теж на 24% з $33,91 до $42. Call of Duty: Modern Warfare III теж, з $56,52 до $70. Але це не заважає користувачам з Аргентини та Туреччини влаштовувати шитшторм в інтернеті, та писати про «Кінець Steam».

На додаток до підвищення цін в Аргентині працює ще і драконівський податок на покупки в Steam – 100%! Як пишуть користувачі, одну гру купуєш собі, іншу – уряду.

Цікаво, що саме Аргентину та Туреччину використовували росіяни, що б обходити санкції, введені деякими ігровими компаніями. Звісно ж, до голосів ображених Valve аргентинців та турків приєдналися і голоси двічі ображені росіяни. Ніколи такого не було й ось знову!