Згідно з дослідженням німецької експертної організації TÜV SÜD, Tesla Model 3 має найвищий рівень несправностей серед усіх автомобілів у Німеччині після трьох років експлуатації, пише DigiTimes.

Дослідження, в якому оцінювалася 221 модель автомобіля з липня 2022 року по червень 2023 року, показало, що Model 3 має рівень несправностей 14,7%, що ставить її на останнє місце в списку. TÜV SÜD, відома німецька компанія, що спеціалізується на тестуванні та сертифікації, визначила освітлення, гальма та підвіску як основні джерела несправностей у Tesla Model 3.

Високий рівень несправностей Tesla Model 3 пояснюється рішенням Tesla у 2019 році припинити визначення інтервалів обслуговування та обмеженою доступністю сервісних центрів компанії. Для порівняння, другим найменш надійним автомобілем виявився Dacia Logan з показником несправностей 11,4%, тоді як найнадійніший німецький автомобіль, VW Golf Sportsvan, мав трирічний показник несправностей лише 2,0%.

Звіт кидає виклик поширеній серед виробників електромобілів думці про те, що електромобілі потребують меншого обслуговування та ремонту, ніж авто з бензиновими двигунами. Юрген Вольц, фахівець TÜV SÜD, зазначає, що хоча силовий агрегат електромобіля потребує меншого обслуговування, інші компоненти все одно активно зношуються та потребують планової перевірки.

Проблема нестачі сервісних центрів Tesla характерна не тільки для Німеччини, а й для всього світу. У Сполучених Штатах Tesla має 186 сервісних центрів, порівняно з майже 3 000 сервісних центрів Ford. Ця диспропорція підкреслює проблеми, з якими стикається Tesla у забезпеченні належної сервісної підтримки для своїх автомобілів.