Transsion, китайський виробник смартфонів під брендами Tecno, Infinix та Itel, став п’ятим найбільшим виробником смартфонів у світі. Це досягнення висвітлено в нещодавніх ринкових звітах від Canalys, IDC та Omdia.

Попри своє зростання, Transsion залишається відносно маловідомою в Європі та Північній Америці, оскільки в основному працює в Африці, на Близькому Сході, в Латинській Америці, Азії та Океанії. В Україні також можна зустріти моделі Tecno та Infinix, які доступні у бюджетному сегменті та не займають значну частку ринку. Але, наприклад, в Африці Transsion вже випередила за обсягами продажів Samsung і Xiaomi.

Зростання Transsion помітне в третьому кварталі цього року, що робить його одним з небагатьох виробників смартфонів, які продемонстрували збільшення постачання в цей період. Звіти IDC та Omdia включають Transsion до п’ятірки найбільших світових виробників смартфонів у другому кварталі цього року, тоді як Canalys відзначає це досягнення у третьому кварталі.

Чули про Transsion? Тепер це пʼятий найбільший виробник смартфонів у світі

Попри ці невеликі розбіжності, всі три дослідження сходяться на думці, що Transsion тепер входить у Топ-5 світових виробників, відстаючи від Samsung, Apple, Xiaomi та Oppo. Counterpoint Research, однак, ставить Vivo на п’яте місце, але також визнає зростання Transsion у третьому кварталі.

Успіх Transsion пояснюється стратегічним фокусом на ринках, що розвиваються, які демонструють стійкий попит порівняно з більш розвиненими ринками. Зокрема, на Близькому Сході та в Африці в третьому кварталі було зафіксовано річне зростання продажів смартфонів, що принесло користь Transsion. Аналітик Canalys Ембер Лю зазначає, що Transsion, разом з Xiaomi, ефективно скористалися відновленням на ринках, що розвиваються, завдяки конкурентоспроможним продуктам та залученню каналів збуту.

Забігаючи наперед, можна сказати, що стійкість позиції Transsion на світовому ринку залишається під питанням. Оскільки у 2023 році, за прогнозами, попит на смартфони зменшиться.