Компанія Apple була не готова до ChatGPT від OpenAI, першого широко доступного інструменту генеративного штучного інтелекту. Однак зараз техногігант з Купертіно готується до значного виходу в цю галузь, плануючи інтегрувати передові функції штучного інтелекту у свою величезну екосистему продуктів, повідомляє Марк Гурман з Bloomberg.

Технологічний світ швидко змінюється завдяки прогресу в галузі штучного інтелекту, і Apple гостро усвідомлює необхідність наздогнати його. У той час як конкуренти, такі як Google і Microsoft, вже інтегрували генеративний ШІ у свої пошукові системи та інші платформи, найбільш значним внеском Apple у розвиток ШІ останнім часом стала вдосконалена функція автокорекції в клавіатурі iOS 17.

Однак генеральний директор Тім Кук показав, що Apple вже деякий час непомітно працює над генеративним ШІ. Попри це, інсайдери зазначають, що компанія була дещо здивована швидким впровадженням ШІ в індустрії та з минулого року старанно працювала над тим, щоб подолати цей розрив.

Людина, знайома з цим питанням, поділилася, що в Apple відчувається нагальна потреба усунути цей недогляд. Компанія вже тестує власну велику мовну модель під назвою Ajax і внутрішнього чат-бота Apple GPT.

Зараз завдання полягає не лише в розробці передової технології штучного інтелекту, а й у визначенні її інтеграції в асортимент продукції Apple. Очолюють цю ініціативу Джон Джаннандреа та Крейг Федерігі, старші віцепрезиденти Apple, відповідальні за ШІ та програмну інженерію відповідно. Поряд з ними ключову роль відіграє Едді К’ю, керівник відділу обслуговування. Прогнозується, що з їхньої подачі Apple щорічно буде інвестувати близько $1 мільярда у цю справу.

Команда Джаннандреа зосереджена на вдосконаленні базової технології для нової системи штучного інтелекту, а також планує модернізувати Siri, щоб включити в неї ці досягнення. Група Федерігі працює над наповненням наступної версії iOS можливостями штучного інтелекту, прагнучи підвищити швидкість реакції Siri та додатку «Повідомлення», а також покращити їхні прогностичні можливості.

Крім того, команди розробників програмного забезпечення Apple вивчають можливість інтеграції генеративного ШІ в такі інструменти, як Xcode, що потенційно допоможе розробникам швидше створювати додатки. Це дзеркальне відображення таких сервісів, як GitHub Copilot від Microsoft.

Підрозділ Едді К’ю амбітно прагне інтегрувати ШІ в безліч застосунків. Вони досліджують функції на основі штучного інтелекту для Apple Music, такі як автоматичне створення списків відтворення, та програми для підвищення продуктивності, такі як Pages і Keynote. Також є прагнення використовувати генеративний ШІ для внутрішніх додатків для обслуговування клієнтів AppleCare.

Значна дискусія в Apple точиться навколо стратегії розгортання генеративного ШІ. У той час як обробка даних на пристрої забезпечує швидкість і конфіденційність, хмарна система може надати більш просунуті можливості. З огляду на швидкий розвиток індустрії ШІ, гібридний підхід, що поєднує обробку даних на пристрої та в хмарі, може стати найкращим вибором для Apple.

На завершення, оскільки генеративний ШІ продовжує перевизначати межі технологій, Apple має намір не залишатися осторонь. Компанія визнає, що ШІ відіграватиме величезну роль у майбутньому комп’ютерних технологій, і прагне бути в авангарді цієї революції.