Корпорація Toshiba, символ японського технологічного дива 1950-60-хх рр., після 70 років перебування на фондовому ринку припиняє існування як публічна компанія і стає приватною. Про це пише Sky.

Свого часу Toshiba виробляла ноутбуки, телевізори, радіоприймачі, мікрохвильовки, DVD та Blu-ray програвачі, жорсткі диски, електричні батарейки, кондиціонери, рисоварки, апарати MRT та УЗД, електротяги, ліфти, екскаватори, ракети ППО, РСЗВ, атомні реактори. Простіше назвати те, що не вироблялося Toshiba.

Останніми роками Toshiba, продукти якої свого часу були символом Японії, переживає не найкращі часи. З 2015 року компанія потрапила в низку скандалів та опинилася на межі банкрутства. Починаючи з цього часу, Toshiba розпродає частини свого бізнесу та шукає інвесторів.

У вересні 2015 році компанія припинила виробництво телевізорів на власній фабриці, передавши його контрактним виробникам. У жовтні 2015 р. Toshiba продала бізнес фотосенсорів Sony. У 2016 р. бізнес медичного обладнання відійшов Canon. Тоді ж китайська Midea Group придбала 80% акцій підрозділу побутової техніки Toshiba. У 2017 р. американський виробник ядерних реакторів Westinghouse, який належав Toshiba, збанкрутував, завдавши головній компанії $9 млрд збитків. Наприкінці 2017 р. Toshiba продала більшу частину бізнесу комп’ютерної та flash-пам’яті консорціуму Bain Capital, зараз це компанія Kioxia. У 2018 р. 80% бізнесу персональних комп’ютерів та ноутбуків відійшло Sharp. І таке інше.

У 2021 р. Toshiba прийняла рішення розділити залишки бізнесу на три частини, але акціонери відмовилися від цього плану. У березні 2023 р. компанія отримала пропозицію про придбання майже 80% акцій на суму у $15 млрд від Japan Industrial Partners. Вона отримала схвалення акціонерів. 27 вересня 2023 р. Toshiba переходить під керування нової компанії TBJH і протягом місяця буде видалена з Токійської фондової біржі.

На жаль, фінансові аналітики кажуть, що зовсім незрозуміло, чи зможе Toshiba повернутися до прибутковості навіть після вилучення з біржі.

А якими продуктами Toshiba коли-небудь користувалися ви?