Мислення іноземною мовою здатне покращити процес ухвалення рішень. Про це йдеться у книзі Девіда Робсона «Ефект очікування: як ваше мислення може змінити ваше життя», на яку посилається The Guardian.

Автор книги звертає увагу на те, що «перемикання» між мовами може впливати на якість людських спогадів або оцінку моральних дилем. Розмовляючи другою мовою, люди навіть можуть стати більш раціональними, більш відкритими та краще підготовленими до боротьби з невизначеністю.

«Це явище відоме як «ефект іноземної мови», і його переваги можуть стати натхненням для кожного, хто хотів би збагатити свій розум словами іншої мови», – пише видання.

Цей ефект не залежить від особливостей мови, натомість він пов’язаний із загальним досвідом переходу від першої до другої мови.

Низка експериментів засвідчили, що розмова іноземною мовою здатна впливати на когнітивні упередження. Наприклад, це може зменшити ефект фреймінгу, тобто людську схильність піддаватися впливу певних формулювань інформації, та ефект безповоротних витрат – наше небажання кидати невдалу справу. Також ефект іноземної мови може перешкоджати створенню неправдивих спогадів.

«Люди повинні усвідомити, що якщо вони обирають одну мову замість іншої, це систематично впливає на процес і результат того, що вони роблять», – зауважив професор Боаз Кейсар із Чиказького університету.

І хоча попереду ще чимало досліджень вказаного ефекту, але в певних ситуаціях він може бути корисним інструментом, який дозволяє людям бути трохи більш об’єктивними та гнучкими у своєму мисленні.