Інженери-програмісти приєдналися до лав редакторів, перекладачів та інших фахівців, які побоюються, що їх замінить ChatGPT. Однак саме інженерам-програмістам не варто перейматися на цей рахунок. Про це пише WIRED.

Видання нагадало історію, коли з’явилася мова програмування FORTRAN. Передбачалося, що її поява дозволить людям писати програми без підтримки програміста. Синтаксис COBOL також мав бути настільки простим, щоб була змога оминати розробників.

Тоді програмісти також хвилювалися, що їхню роботу вдасться замінити. Але виявилося геть інакше – і FORTRAN, і COBOL не замінили інженерів-програмістів. Навпаки, вони внесли нову складність у світ комп’ютерних технологій, що створило ще більший попит на програмістів.

З огляду на це, видання вважає майже напевно недоречними й нинішні заяви, буцімто ChatGPT замінить усіх інженерів-програмістів. Тут переконані, що звільнення інженерів і залучення штучного  інтелекту до заблокованих функцій, ймовірно, призведе до катастрофи, за якою слідуватиме повторне наймання інженерів у найкоротші терміни.

Великі мовні моделі (LLM) можуть замінити частину нудної інженерної роботи. Вони можуть пропонувати автозаповнення або методи сортування даних, якщо їх правильно підказати. Втім, це не замінить консультації з іншим інженером.

Раніше генеральний директор компанії Stability AI Емад Мостак висловив думку, що через ШІ в Індії скоро зникне більшість аутсорсингових програмістів.