Apple вирішила продовжити партнерство з Qualcomm щодо модемів 5G для смартфонів щонайменше до 2026 року. Цей крок свідчить про те, що, хоча Apple досягла значних успіхів у виробництві чипсетів, вона не змогла повторити цей успіх у виробництві 5G-модемів.

Втім, Qualcomm очікує, що до 2026 року Apple зможе виробляти власні 5G-модеми, оскільки компанія розраховує постачати лише близько 20% компонентів, необхідних для виробництва лінійки iPhone 2026 року.

Намір Apple розробляти власні модеми й надалі інтерналізувати ланцюжок постачання iPhone був очевидним вже деякий час. Чотири роки тому Apple придбала бізнес мобільних модемів Intel за $1 мільярд, отримавши доступ до цінних патентів та досвіду. Однак плани Apple виробляти власні модеми для смартфонів у великих масштабах поки що не реалізувалися.

Остання домовленість не має жодного відношення до патентно-ліцензійної угоди між компаніями, яка діє з 2019 року. Ця угода розрахована на шість років з можливістю продовження на два роки. Остання угода між двома сторонами, ймовірно, готувалася протягом певного часу, враховуючи, що нові iPhone з модемами Qualcomm з’являться на полицях магазинів найближчими днями.