Google поступово запроваджує в браузері Chrome функцію «Покращена конфіденційність реклами». Вона дає сайтам змогу показувати користувачам рекламу, адаптовану до їхніх дій та інтересів в інтернеті на основі історії браузера. Про це пише The Register.

Спливаюче вікно з анонсом технології почало з’являтися в деяких користувачів після релізу Chrome 115 в липні, в якому з’явилася підтримка Google Topics API. Це – частина проєкту Privacy Sandbox.

На цю функцію варто звернути увагу. Річ у тім, що наступного року Google планує відмовитися від підтримки сторонніх файлів cookie, які зберігають дані браузера. Ці дані використовують для відстеження та аналітики, часом – на шкоду конфіденційності користувачів.

Однак Google розробила інструменти на заміну. І, зокрема Topics API дасть змогу продовжити таргетування реклами без відстеження на основі файлів cookie. Як стверджується, це відбуватиметься без наслідків для конфіденційності.

Принцип технологію полягає в тому, що вебсайти можуть безпосередньо запитувати Chrome через Topics JavaScript API, якими речами цікавиться користувач, та показувати рекламу на основі цих даних. Chrome вибирає такі теми, вивчаючи історію браузера користувача.

Такі підходи викликали неоднозначну реакцію в людей. Приміром, функцію критикує професор криптографії в Університеті Джона Гопкінса в США Метью Грін.

«Я не хочу, щоб мій браузер відстежував історію моїх відвідувань, щоб допомагати показувати мені рекламу, і я точно не хочу, щоб мій браузер ділився будь-якою функцією моєї історії відвідувань з кожним випадковим веб-сайтом, який я відвідую», – прокоментував він.

Між тим, Google запевняє, що Topics API не дозволяє компаніям ідентифікувати тих, чиї інтереси впливають на його рекламний API.