Корпорація Microsoft оголосила про плани інтегрувати популярну мову програмування Python в Excel. Стефан Кіннестранд, генеральний менеджер з сучасної роботи в Microsoft, пояснює, що тепер користувачі можуть виконувати розширений аналіз даних в Excel, звертаючись до Python безпосередньо зі стрічки Excel, без необхідності встановлювати будь-яке додаткове програмне забезпечення або надбудови.

Інтеграція з Python буде частиною вбудованих функцій Power Query в Excel. Microsoft також представляє нову функцію PY, яка дозволяє відображати дані Python в сітці електронної таблиці Excel. Це стало можливим завдяки партнерству з Anaconda, корпоративним репозиторієм Python, який зробить популярні бібліотеки Python, такі як pandas, statsmodels і Matplotlib, доступними в Excel.

Обчислення на Python виконуватимуться у хмарі Microsoft Cloud, а результати повертатимуться на аркуш Excel. Це дозволяє користувачам Excel створювати формули, зведені таблиці та діаграми на основі даних Python. Користувачі також можуть використовувати бібліотеки побудови діаграм на основі Python, такі як Matplotlib та Seaborn, для розширеної візуалізації, включаючи теплові карти, скрипкові діаграми та ройові діаграми.

Гвідо ван Россум, творець Python і видатний інженер Microsoft, висловив своє захоплення цією інтеграцією. Він вважає, що співпраця відкриє нові можливості для спільнот Python та Excel, розширюючи можливості один одного.

Інтеграція Python в Excel наразі доступна у вигляді публічної попередньої версії для інсайдерів Microsoft 365 на каналі бета-версії та спочатку обмежена для Windows. Вона буде включена до передплати Microsoft 365 на етапі прев’ю, але деякі функції потребуватимуть платної ліцензії після завершення періоду тестування.