Платформа X сповільнила швидкість, з якою користувачі могли отримати доступ до посилань на сайти, що викликали незадоволення у власника компанії Ілона Маска, пише The Washington Post.

Газета провела навіть показовий тест. Користувачі, які переходили на один із цільових сайтів за посиланням на X, були змушені чекати близько п’яти секунд.

З такою проблемою зіткнулися різні ресурси, зокрема інтернет-конкуренти платформи Ілона Маска: Facebook, Instagram, Bluesky і Substack. Також ситуація стосувалася служби Reuters і газети Times.

Невдовзі після оприлюднення цієї інформації стан справ змінився і швидкість переходу з платформи на сайти відновилася до нормальної. Хоча невідомо, чи стосується це всіх посилань або лише обраних.

Компанії, які зіткнулися з цієї проблемою, проводять відповідні перевірки. Наприклад, прессекретар The Times Чарлі Стадтландер заявив, що видання зробило власні спостереження щодо системних затримок і не отримало жодних пояснень від платформи щодо цього кроку.

«Хоча ми не знаємо обґрунтування застосування цієї затримки, ми були б стурбовані цілеспрямованим тиском на будь-яку новинну організацію з незрозумілих причин», – сказав він.

Водночас співзасновники онлайн-платформи Substack Кріс Бест, Хеміш Маккензі та Джайрадж Сеті підкреслили в заяві для The Post, що закликали X скасувати рішення про затримку на посиланнях Substack.

«Письменники не можуть будувати стійкий бізнес, якщо їхній зв’язок з аудиторією залежить від ненадійних платформ, які довели, що готові вносити зміни, ворожі для людей, які ними користуються», – зазначили вони.

Як відомо, інтернет-компанії витрачають мільйони доларів на те, щоб їхні вебсайти відкривалися якомога швидше. Річ у тім, що навіть незначні затримки можуть призвести до різкого падіння трафіку, оскільки користувачі втрачають терпіння і переходять на інші сайти. Дослідження мобільного трафіку, проведене Google у 2016 році, показало, що 53% користувачів залишають сайт, якщо він завантажується довше, ніж три секунди.