Електромобіль Tesla Model X, який був проданий на запчастини в США, несподівано повернувся в мережу і почав надсилати повідомлення на телефон колишнього власника. Виявилося, що автомобіль знову почав працювати, але вже в Україні, пише CNBC.

Йдеться про авто виконавчого редактора CNBC Джея Ярова. Наприкінці минулого року він продав машину на запчастини після аварії. Однак, відкривши свій додаток Tesla і скориставшись функцією геолокації, він побачив, що авто з’явилося в мережі в південному регіоні України.

Крім того, нові власники використовували все ще підключений додаток Spotify виконавчого редактора для прослуховування його плейлистів.

В CNBC з’ясували, що після аварії автомобіль виставили на продаж на сайті онлайн-аукціону Copart. Ця компанія має зв’язок зі складами утилізації по всій території США, зокрема з одним із таких у Нью-Джерсі, куди потрапив автомобіль.

Copart спеціалізується на пошкоджених або розбитих автомобілях та продає понад 2 млн автомобілів на рік, працюючи в 11 країнах. Такі автомобілі не можуть легально їздити в США, але в деяких країнах підходи менш суворі.

«Автомобілі потрапляють до ремонтної майстерні або на звалище, потім знаходять свій шлях на другий ринок, а потім несподівано відправляються за кордон», – сказав генеральний директор консалтингової компанії ZoZoGo Майк Данн.

За словами аукціоніста і засновника ринку вживаних автомобілів 48 Hours And A Used Car Стівена Ланга, ця практика триває десятиліттями та прискорилася з появою цифрових аукціонів.