NVIDIA випустила вдосконалений процесор штучного інтелекту Grace Hopper, щоб зміцнити своє домінуюче становище на швидкозростаючому ринку ШІ. Це оголошення було зроблено на конференції Siggraph в Лос-Анджелесі, повідомляє Bloomberg.

Суперчип під назвою GH200 поєднує в собі графічний прискорювач і процесор, а також новий тип пам’яті — високошвидкісну пам’ять 3 (HBM3e), яка може отримувати доступ до даних на вражаючій швидкості 5 терабайт за секунду. NVIDIA запланувала виробництво GH200 на другий квартал 2024 року. Цей чип є частиною ширшої лінійки апаратних і програмних інновацій, представлених на заході, де генеральний директор NVIDIA Дженсен Хуанг був спікером.

Досягнення NVIDIA в області прискорювачів ШІ, чипів, що спеціалізуються на обробці даних для розробки програмного забезпечення штучного інтелекту, зробили значний внесок в оцінку компанії, яка цього року перевищила $1 трильйон. Це позиціює NVIDIA як провідного світового виробника чипів за вартістю. Новітній процесор GH200 є чітким свідченням наміру компанії зберегти своє лідерство, що ускладнює завдання для конкурентів, таких як AMD та Intel, скоротити розрив.

AMD планує випустити дві версії архітектури MI300 до кінця цього року. Одна буде графічним чипом, а інша — комбінованою платформою, подібною до суперчипа від NVIDIA. Компоненти AMD будуть сумісні з іншим варіантом пам’яті HBM3.

Хуанг бачить технологію NVIDIA як заміну традиційному обладнанню для центрів обробки даних. Він підкреслив, що інвестиції у розмірі $8 мільйонів у нову технологію NVIDIA можуть замінити обчислювальні потужності вартістю $100 мільйонів, побудовані на старому обладнанні, що призведе до 20-кратного скорочення енергоспоживання.

Цього року акції NVIDIA зросли більш ніж втричі, досягнувши оцінки приблизно в $1,1 трильйона. Це зростання стало найзначнішим у 2023 році серед компаній, що котируються в індексі напівпровідників Філадельфійської фондової біржі.

Суперчип GH200 розроблений як ядро нового дизайну серверного комп’ютера, здатного швидко обробляти та отримувати доступ до величезних обсягів даних. Це має вирішальне значення з огляду на величезні обсяги інформації, які обробляються моделями штучного інтелекту. Здатність чипа завантажувати всю модель ШІ за один раз і оновлювати її, не вдаючись до повільніших форм пам’яті, підвищує енергоефективність і прискорює весь процес.

Останні пропозиції NVIDIA мають на меті розширити сферу застосування генеративного ШІ в різних секторах шляхом спрощення технології. Нове програмне забезпечення AI Enterprise спростить навчання моделей ШІ, дозволяючи їм створювати текст, зображення та відео на основі базових підказок.

Компанія також оголосила про співпрацю з Hugging Face, відомим розробником ШІ-моделей і наборів даних. Hugging Face інтегрує навчальний сервіс на своїй платформі, який використовує хмару NVIDIA DGX Cloud, що дозволить користувачам використовувати сервери NVIDIA для своїх обчислювальних потреб.

Крім того, NVIDIA інтегрує генеративний штучний інтелект у свою платформу Omniverse, розроблену для віртуальних середовищ у стилі метавсесвіту. Ця технологія допомагає корпоративним клієнтам створювати цифрові копії реальних об’єктів, таких як заводи та транспортні засоби.

Щоб сприяти ширшому впровадженню своєї технології, NVIDIA підтримала стандарт під назвою «універсальний опис сцени», який спочатку був розроблений компанією Pixar, що належить Walt Disney. NVIDIA об’єднала зусилля з Pixar, Autodesk, Adobe та Apple, щоб прискорити його прийняття.

На продуктовому фронті NVIDIA випускає три нові відеокарти RTX для робочих станцій. RTX 5000 за ціною $4 000 вже доступна та обіцяє більш ніж подвоїти швидкість генеративного ШІ та рендерингу зображень. Компанія також представила нові сервери на базі графічного чипа L40S і дизайн для робочих станцій високого класу, які використовують чотири відеокарти RTX 6000.