Google спрощує резервне копіювання та перенесення персональних даних користувачів до сторонніх сервісів у відповідь на розслідування щодо Загального регламенту захисту даних (General Data Protection Regulation, GDPR), проведене італійським антимонопольним органом AGCM. Про це пише The Verge.

За інформацією цього органу, зобов’язання Google «забезпечать значну автоматизацію процедури експорту даних» і «вдосконалять механізм інтероперабельності, який робить дані, доступні в екосистемі Google, доступними для сторонніх платформ».

Google взяла на себе три зобов’язання щодо врегулювання розслідування. Перші два передбачають вдосконалення сервісу Google Takeout. А третє – впровадження нового рішення, яке «дозволить пряме перенесення даних із сервісу на сервіс» для авторизованих сторонніх операторів, зокрема щодо даних, отриманих у результаті активності користувачів в Google і на YouTube.

Як зазначає 9to5Google, третє зобов’язання, схоже, ґрунтується на роботі, яку Google вже проводить в межах Ініціативи з передачі даних. Це – проєкт із відкритим вихідним кодом, який підтримує пряму передачу даних користувачів між онлайн-платформами. У 2020 році в межах цієї ініціативи з’явився інструмент передачі даних між сервісами, який дозволяє користувачам Facebook переносити свої фото та відео в Google Photos без необхідності вручну завантажувати й перезавантажувати файли.

Сервіс Google Takeout вже дозволяє користувачам експортувати свої особисті відео з YouTube разом з історією пошуку та коментарями на платформі для резервного копіювання та підготовки до експорту на сторонні сервіси. Рішення для прямого перенесення з одного сервісу на інший спростить та прискорить цей процес для користувачів та сторонніх операторів. Опцію планують запустити в I кварталі 2024 року.

Нагадаємо, що розслідування розпочалося після того, як італійський стартап Hoda звинуватив Google у перешкоджанні своїм американським користувачам ділитися персональними даними з іншими платформами цифрових сервісів.